Array

Stredajší program medzinárodného juniorského turnaja EMPIRE Cup 2016 do 18 rokov ponúkol až sedem singlových zápasov domácich klubových hráčov. Ako prvá spomedzi nich postúpila Lenka Stará, ktorá vyhrala v dvoch setoch, David Brna sa pridal tiež po dvojsetovom víťazstve.

Lenka Stará ako nasadená päťka nastúpila v klube TC EMPIRE Trnava v prvom kole dvojhry dievčat proti Srbke Titjane Spasojevic, ktorá je o dva roky staršia. Slovenka dominovala po výhre 6:4, 6:4. „Bola som dosť pokojná, ale nevedela som vyhrať gem pri jej servise. Veľmi dobre servovala, ale aj ja som si svoje podanie podržala. V poslednom geme bolo 5:4, 0:30 pri mojom servise. Vtedy som sa bála, aby som ten gem neprehrala. Lebo keby bolo 5:5, bolo by to dosť ťažké. No zvládla som to,“ povedala po zápase Stará, ktorej sa doma hrá dobre, ale... „Hrá sa mi tu o to ťažšie, že každého poznám. Všetci mi držia palce, ale aj niečo očakávajú,“ dodala členka EMPIRE Tennis Academy. V druhom kole si Stará zahrá proti rovesníčke z Česka Anete Laboutkovej.

David Damian Brna bol favoritom stretnutia s Rumunom Tomescuom,co aj potvrdil výhrou 6:3, 7:5. „V úvode som bol trochu vystresovaný, lebo išlo o môj prvý zápas na turnaji. Zo začiatku som ho nevedel brejknuť, on to využil a podarilo sa mu to. Za stavu 2:3 v prvom sete bolo dôležité zobrať mu podanie, dostal som sa na 3:4, 4:3, brejk na 5:3 a set som získal. V druhom sete sme si držali podanie, ale vzal som mu ho v závere a to rozhodlo,“ povedal o prebiehu duelu Brna, ktorý si v treťom kole zmeria sily s prvým nasadeným Michaelom Vrbenským z Česka.

Výsledky:
Dvojhra dievčat, 1. kolo:
Lenka Stará (SVK) - Tijana Spasojevic (SRB) 6:4, 6:4
Andrea Mayerová (SVK) - Maria Novikova (RUS) 7:5, 7:5
Anna Laguza (UKR) - Timea Pavličková (SVK) 6:2, 6:2
Mihaela Lorena Marculescu (ROU) - Kiara Petrovická (SVK) 6:1, 6:3
Dvojhra chlapcov, 2. kolo:
Ioan Dan Abrudan (ROU) - David Čierny (SVK) 6:1, 2:6, 7:5
Samuel Paulovčák (SVK) - Vojtech PROKOP (CZE) 5:7, 6:7(4) 
David Damian Brna (SVK) - Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6:3, 7:5

Jake Hersey (GBR) [6] - Dominik Hrunčák (SVK) 6:4, 6:4

 

 

Oznamy

Termínová listina 2020

Platba faktúr

Od dnešného dňa 11.6.2020 je možné uhradiť faktúry za tréningový proces aj v hotovosti v letnom bare EMPIRE. 

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.