Array

Juniorský ITF turnaj EMPIRE Cup štvrtej kategórie odštartoval v Trnave na hardovom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige v nedeľu 6. marca 2016. Finále dvojhry chlapcov a dievčat sa bude hrať v hale TC EMPIRE 13. marca. Vstup na podujatie je voľný.

 „Pokračujeme v tradícii turnaja Empire Cup do 18 rokov, ktorý je ideálnou možnosťou pre porovnanie kvalít nádejných mladých hráčov, z ktorých niektorí budú už o pár rokov aj v rebríčku ATP alebo WTA medzi dospelými,“ povedal riaditeľ turnaja Tomáš Boleman. V hlavnom pavúku dvojhry sa predstaví dovedna 48 chlapcov a 32 dievčat. 

Medzi nimi nebudú chýbať ani členovia TC EMPIRE Trnava Viktor Bánczi, David Damian Brna, Samuel Paulovčák, János Fekete a David Čierny. Ondrej Chamraz zabojuje v kvalifikácii. Zo Slovákov figurujú v hlavnej súťaži aj David Juras (tretí nasadený), Martin Fekiač, Dominik Hrunčák a Krištof Minárik.

Medzi dievčatami sú z domáceho klubu v hlavnom pavúku Timea Pavličková (druhá nasadená), Lenka Stará (piata nasadená), Kiara Petrovická a Adriána Šenkárová. Voľné karty do hlavnej súťaže dvojhry dostali domáce tenistky Stella Kovačičová, Klára Ondrejčeková a členka EMPIRE Tennis Academy Maria Novikova .

Zo Sloveniek príde aj Barbora Matúšová. Kvalifikáciu si zahrajú Andrea Mayerová, Katarína Kužmová i Tatiana Šimová a s voľnou kartou domáca Karin Kožlejová.

Minuloročný víťaz poskočil v rebríčku za rok o viac ako 700 miest

Tituly z minuloročného halového turnaja ITF U18 EMPIRE Cup v Trnave si odniesli zahraniční hráči. Vo finále dvojhry nestačila Slovenka Nikola Doláková na Sabinu Machalovú po prehre 2:6, 1:6 a Poliak Kacper Zuk zdolal Rumuna Alexandra Lazarova 6:2, 6:0. Zuk bol ešte pred rokom 734. hráč juniorského kombinovaného rebríčka ITF a stal sa nečakaným víťazom EMPIRE Cupu 2015, keďže bol nenasadený. Zaujímavosťou dozaista je, že sa za rok prepracoval na skvelú 22. priečku v kombinovanom juniorskom rebríčku ITF, keď vyhral i dva turnaje kategórie 2 v Izraeli a Moldavsku.
Turnaj EMPIRE Cup začal písať svoju históriu už v roku 2008 a medzi jeho víťazmi tak v dievčenskej ako aj chlapčenskej kategórii je mnoho slovenských i českých tenistov. V sezóne 2010 sa napríklad z triumfu tešila Češka Tereza Smitková, v minulom roku dokonca 57. hráčka rebríčka WTA.

Zoznam voľných kariet:
Chlapci, hlavná súťaž:
1. Maksym Potlov (UKR)
2. Artem Karamalak (RUS)
3. Samuel Paulovčák (SVK)
4. Krištof Minárik (SVK)
5. János Fekete (SVK)

6. David Čierny (SVK)
Chlapci, kvalifikácia:
1. Ondrej Chamraz (SVK)
2. Nanko Markov (BUL)
3. Valeriy Belanov (UKR)

Dievčatá, hlavná súťaž:
1. Stella Kovačičová (SVK)
2. Klára Ondrejčeková (SVK)
3. Maria Novikova (RUS)
Dievčatá, kvalifikácia:
1. Karin Kožlejová (SVK)

Plagat ITF 4 U18 - 2016

 

 

Oznamy

Termínová listina 2020

Platba faktúr

Od dnešného dňa 11.6.2020 je možné uhradiť faktúry za tréningový proces aj v hotovosti v letnom bare EMPIRE. 

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.