Array

Viktor BáncziDavid Čierny a David Damian Brna hrali na ďalšom juniorskom turnaji, tentoraz na podujatí Sport Hotel Kurz Junior Classic v rakúskom Oberpullendorfe, ktoré je štvrtej kategórie. Viktor Bánczi s Čiernym odcestovali na turnaj spolu s trénerom Jurajom Jančovičom.

Po prvom úspešne zvládnutom kole, keď obaja postúpili, David Čierny prehral s nasadenou turnajovu dvojkou Aichhornom 3:6, 0:6.

Viktor Bánczi postúpil do 3. kola, v ktorom ho čakala turnajová štvorka Jakub Paul (16) zo Švajčiarska. Favorizovaného súpera (546. v juniorskom rebríčku ITF) sa nezľakol a zdolal ho 6:4, 7:6! „Viťo hral dobrý, nátlakový celodvorcový tenis. Po psychickej stránke zvládol ťažké stavy a náročné výmeny. Nezľakol sa ťažkého súpera," povedal po stretnutí jeho tréner Juraj Jančovič.

Viktor Bánczi vyradil v rakúskom Oberpullendorfe aj ôsmeho nasadeného a postúpil do semifinále dvojhry! „Kulibaba bol veľmi kvalitný a hrou nepríjemný súper. Viťo zvládol lepšie rozhodujúce body. V prvom sete za stavu 4:5 otáčal pri svojom servise z 0:40 a set dotiahol do víťazného konca. Druhý set už kontroloval šikovnou hrou,“ komentoval z Rakúska Juraj Jančovič.

Viktor Bánczi prehral až v semifinále s Rakúšanom Aichhornom 4:6, 2:6. „Súper bol mega nepríjemný, taký obranár. Za celý zápas urobil asi 4 chyby. Bolo to fakt náročné, no ja som nehral tak dobre a robil som veľa chýb, čo rozhodlo. On aj lepšie servoval, ale nevadí, bojoval som po celý zápas, som spokojný,“ povedal po semifinále Bánczi.

Bánczimu, ktorý má iba 15 rokov, pribudne za semifinále dvojhry 20 bodov do juniorského kombinovaného rebríčka ITF.

Darilo sa aj ďalšiemu členovi TC EMPIRE Davidovi Damianovi Brnovi, ktorý skončil vo štvrťfinále dvojhry.

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.