Array

V stredu pokračovali v trnavskom tenisovom klube TC EMPIRE zápasy prvého kola EMPIRE Futures Trnava 2015. V akcii bol aj domáci hráč Martin Blaško, ktorý sa víťazstvom nad britským kvalifikantom James Chaudrym v dvoch setoch 7:5, 6:2 prebojoval do druhého kola.

Veľká horúčava sťažovala obidvom hráčom podmienky, čo sa odzrkadlilo hlavne v závere stretnutia, v ktorom mal viac síl slovenský reprezentant. Ten síce nezachytil úvod zápasu, no po zlepšenom výkone na servise dokázal doviesť dramatický prvý set do víťazného konca. V druhom sete už naplno dominoval a dokráčal tak k povzbudivému víťazstvu.

„Na začiatku mi to príliš nešlo. Robil som veľa chýb, nedarilo sa mi ani na servise. Prehrával som 1:4. Dostal som sa však potom do tempa, zlepšil som servis, zvládol som aj nepriaznivý stav 4:5 a zhodu pri mojom servise a set som doviedol do úspešného konca. Druhý set som bol od začiatku na koni. Som vcelku spokojný, až na ten začiatok prvého setu. Súper nemal žiadnu slabinu. Dobre sa pohyboval po kurte, hral rýchlo, nerobil veľa chýb,“ zhodnotil zápas pre www.tcempire.sk Martin Blaško.

V druhom kole čaká na Martina mladý Rus Bogdan Bobrov, ktorý včera zdolal ôsmeho nasadeného Pavla Nejedlého.   „Môj hlavný cieľ, prejsť cez prvé kolo, sa mi podarilo splniť. Avšak, chcem sa dostať čo najďalej. Ak by sa mi podarilo uhrať osmičku, prípadne semifinále, bol by som veľmi rád,“ dodal na záver Martin Blaško, ktorý po zápase išiel podporiť aj svojho kamaráta Patrika Fabiana.

Tomu sa na kurtoch TC EMPIRE v Trnava darilo tiež, keď v dvoch setoch si poradil s Čechom Filipom Doleželom. Na úvod dňa sa predviedol v dobrom svetle Ivan Košec, ktorý zdolal v dvoch setoch Ukrajinca Vadyma Ursuho. Dramatický zápas odohral aj Marek Semjan proti trojke turnaja, Kazachovi Dmitrimu Popkovi. Výborný začiatok však Semjan nedokázal pretaviť do víťazného konca a Popkovi podľahol v troch setoch 7:6, 4:6, 3:6.

Vo štvrtok sú na dvorcoch TC EMPIRE Trnava naplánované zápasy 2. kola vrátane strenutia Kamila Čapkoviča na dvorci číslo 14 od 10:30 a potom na tom istom kurte odohrá duel aj Martin Blaško.

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.