Array

Halový turnaj ITF U18 Empire Cup 2015 sa prehupol do svojej druhej polovice. Vo štvrťfinále dievčenskej dvojhry nebude chýbať iba 13-ročná členka EMPIRE Tennis Academy a zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Anna Laguza, ktorá po divokom zápasovom priebehu vyhrala 6:0, 0:6, 6:4K nej sa pridal aj člen TC EMPIRE Trnava David Damian Brna, ktorého súper odstúpil.

Laguza nastúpila v 2. kole proti 496. hráčke kombinovaného rebríčka ITF Karolíne Beránkovej, ktorá je o rok staršia. Laguza zaznamenala len druhé víťazstvo v hlavnej súťaži juniorského turnaja do 18 rokov v kariére, za čo získala 15 bodov do rebríčka ITF. „Anna začala hrať v úvode výborne, no v druhom sete sa začala zbytočne ponáhľať a kaziť. Našťastie v treťom sete sa upokojila, začala viac liftovať údery a zaslúžene zvíťazila," hovoril o jej výkone šéftréner EMPIRE Tennis Academy Vladimír Pláteník.
Annu nenapodobnila v druhom kole dvojhry Lenka Stará, ktorá nestačila na Chorvátku Enu Babič po prehre 6:3, 4:6, 3:6. „V zápase zvíťazila žiaľ jej ľahostajnosť. Nešla do servisu, nehýbala sa. Súperka chcela viac, tak si zaslúžila postúpiť," povedal tréner Starej Juraj Jančovič.

David Damian Brna vo štvrťfinále

Jediným zástupcom klubu TC EMPIRE Trnava vo štvrťfinále dvojhry chlapcov je David Damian Brna. Jeho súper a klubový kolega Vladimír Kurek skrečoval zápas tretieho kola za stavu 1:6, 1:2. „David hral v prvom sete veľmi dobre, všetko mu padalo. Vtedy ešte nebolo badať, že by mal súper zdravotné problémy. David si už splnil plán pred zápasom na sto percent, lebo včera získal prvé body do rebríčka ITF, aby sa vyhol kvalifikáciám na turnajoch. David už dnes nemal čo stratiť, do zápasu išiel v pohode. Pomohlo mu domáce prostredie, ktoré využil na sto percent," komentoval zápas tréner Karol Brna.

Anna Laguza, členka EMPIRE Tennis Academy:

IKO 0971u laguza

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.