Array

Členka EMPIRE Tennis Academy a zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Anna Laguzovová triumfovala na turnaji do 14 rokov v českých Miloviacich.

Na podujatí kategórie 2 pod názvom 14th Realsport Open 14 bola Laguzovová prvou nasadenou hráčkou a túto pozíciu potvrdila. V prvom kole si poradila s domácou kvalifikantkou Vendulou Krýslovou 6:3, 6:2, v druhom kole zdolala Vendulu Žižkovú 6:2, 6:0 a vo štvrťfinále Slovenku Katarínu Kužmovú 7:6(4), 6:4„Anna s Kužmovou doslova vybojovala zápas. Výkon bol teraz oproti stretnutiu druhého kola, kde bol výborný, iba priemerný. V druhom sete už prehrávala 1:4, našťastie sa skoncentrovala a sériou piatich gemov po sebe dotiahla zápas do víťazného konca. Pokiaľ nadviaže na koncentrovaný výkon z posledných piatich gemov, má šancu vyhrať celý turnaj,“ povedal po štvrťfinále pre tcempire.sk Miloslav Grolmus, ktorý bol v Miloviciach.

Anna Laguzovová v sobotňajšom semifinále nastúpila proti ďalšej domácej tenistke Viktorii Wojcikovej, ktorá na ňu nenašla recept a naša hráčka vyhrala 2:6, 6:3, 6:1. Členka EMPIRE Tennis Academy vo finále vyzvala krajanku Martu Kosťjukovovú. Zvíťazila 6:3, 6:3 a Laguzovová z Čiech si odnáša veľmi cenný triumf na turnaji kategórie 2 do 14 rokov.

Laguzovovej sa darilo aj v debli a v piatok spolu s krajankou Martou Kosťjukovovou hrali v semifinále proti českej dvojici Šebestová/Wojcikova, no prehrali 2:6, 4:6.

Na spomínanom turnaji sa predstavil aj čerstvý halový majster Slovenska János Fekete. Vypadol v druhom kole s Čechom Andrewom Paulsonom po prehre 3:6, 6:2, 5:7.

Kliknite pre výsledky

Anna Laguzovová (vpravo) s trofejou za víťazstvo

20150118laguza

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.