Array

Po minulotýždňovom štvrťfinále na turnaji Luxembourg Open sa Patricia Mayrová-Achleitnerová (27) opäť dostala na prah prvej svetovej stovky rebríčka WTA. Rakúšanka je zverenkyňou Vladimíra Pláteníka, ktorý sa stal nedávno šéftrénerom EMPIRE Tennis Academy a bude sa s ňou pripravovať na novú sezónu aj v klube TC EMPIRE Trnava. Webu tcempire.sk poskytol aj v tejto súvislosti aktuálny rozhovor.


Patricia bola pred pár dňami vo štvrťfinále turnaja WTA v Luxembursku. Ako hodnotíte jej výkony?
„Tento postup si zaslúžila. Je pravda, že mala aj trochu šťastie, ale predtým mala zase ťažké žreby a trápili ju zranenia. S Taliankou Karin Knappovou to mohlo v prvom kole úplne inak vypáliť, aj keď ju Patricia zdolala v tomto roku v Miami. Je veľmi nebezpečná hráčka. Súperka odstúpila pre zranenie. Potom hrala s Parmentierovou, ktorá zdolala v prvom kole Petkovičovú."
Druhé kolo vyhrala tiež...
„Áno, bol to z jej strany dobrý zápas, ale neviem, či ju to uspokojilo, pretože v druhom sete mala dosť nervóznych momentov. Zápas sa už obracal v prospech Francúzky. Nakoniec to ustála, no stálo ju to dosť psychických síl. Potom s Beckovou to už trochu nezvládla."
V rebríčku bola počas vašej spolupráce už aj 71., teraz je 103. Aké máte turnajové plány a rebríčkové ciele do konca roka?
„Ešte ide hrať nejaké turnaje, aby potvrdila postavenie v prvej stovke. Mali sme, samozrejme, vyššie ciele. Ona však už nie je najmladšia hráčka, do jej techniky sa ťažko robia zásahy. Má to niečo do činenia aj so sebadôverou. Začiatok sezóny mala slušný. V Austrálii v 1. kole prehrala s Keysovou 7:9 v treťom sete z mečbalov. To sú také momenty, že keby dokázala niektoré z takýchto zápasov povyhrávať, tak by sa jej v sezóne hralo určite ľahšie."
Čo antuková sezóna?
„Tá jej vyhovuje, ale hneď na prvom turnaji v Madride si vytkla členok v zápase s Klejbanovovou. Potom sme sa s tým členkom trápili dva mesiace. Stratila podstatnú časť leta."
Ako ju to ovplyvnilo?
„Dostala sa do psychickej nepohody. Nakoniec bojujeme o to, aby sa udržala v prvej stovke. Konkurencia je veľká, dievčatá dnes hrajú nátlakový, rizikový tenis. Nie je veľa priestoru sa tomuto ubrániť. Keď začnete prehrávať, stráca sa sebadôvera. Celé je to o hlave. Tréningy boli dobré. Máme veľmi dobrý vzťah s jej mužom. Sú to milí a príjemní ľudia. Budeme pokračovať v ďalšej sezóne a uvidíme, čo prinesie."
Kedy bude trénovať Patricia v Trnave?
„Minulý rok sme trénovali v Bratislave. Mali sme dlhší blok, ktorý ona veľmi chcela. Odtrénovala to, ale videl som, že po 10-11 dňoch bola unavená. Pre ňu je bývať ďaleko od domova náročné na psychiku. Teraz sme sa dohodli tak, že do Trnavy bude chodiť na 3-4 dňové bloky. Potom si pôjde domov na dva-tri dni oddýchnuť. Dúfam, že tento štýl prípravy sa nám osvedčí. Do Trnavy príde koncom novembra."
Akou je hráčkou po povahovej stránke?
„Je veľmi rodinne založená, rada je doma. Uvedomuje si svoj vek, chce mať rodinu, je veľmi citlivá. To nie je v tenise vždy plusom, pretože je to individuálny šport. Jej sa dotýkajú mnohé problémy. Napríklad, keď to vrie medzi hráčkami alebo keď sa v Rakúsku pretriasal Fed Cup. Je starostlivá, dokonca vždy niečo donesie, čokoládku, kávičku. Takéto povahy v tenise nie sú samozrejmosťou. Je to možno aj škoda, lebo hráčky, ktoré sú zahľadené do seba a sú prehnane sebavedomé, sú vysoko. Taká je tenisová povaha. Mne sa ako trénerovi jejpostoj páči, veď aj takýto hráči môžu uspieť."
Čím je výnimočná po hernej stránke?
„Je veľmi silná po fyzickej stránke. Hrá silový tenis. Niekedy tú silu nevie dokonca kontrolovať, hrá potom až príliš nátlakovo a robí veľa chýb. Skôr tu ide o jej mentálnu stránku. Uvedomuje si, že nie je najmladšia, nie vždy si dôveruje. Tým, že chodila šesť rokov po turnajoch sama, tak jej chýba tenisové know-how. Mnohokrát si vyberá v rozhodujúcich momentoch zlú hernú variantu a potom prehrá tesné zápasy. Keď toto zvládneme, má na to byť hlbšie v prvej stovke.
Aké má ona predstavy, ciele do budúcnosti?
„Ona je až veľmi realistická. Je spokojná s umiestnením v prvej stovke. To je na škodu. Ona možno verí, že by mohla byť v prvej päťdesiatke, šesťdesiatke, ale súčasný stav jej neprekáža."


Kto je Patricia Mayrová-Achleitnerová (27)
Rakúska fedcupová reprezentantka sa narodila 8. novembra 1986. V rebríčku WTA bola najvyššie na 70. mieste v máji 2009. Je víťazkou 17 turnajov ITF vo dvojhre, vo štvorhre má 7 titulov. Na grandslamových turnajoch sa trikrát prebojovala do druhého kola singla (Australian Open a Wimbledon 2009, US Open 2013.) S Vladimírom Pláteníkom spolupracuje od minulej sezóny.

Zdroj foto: wikipedia

20141023Mayr-Achleitner wikipedialow

 

Oznamy

Informačné stretnutie k novému rehabilitačnému centru EMPIRE Tennis Academy

Vo štvrtok 15.8.2019 o 17.30 sa uskutoční vo veľkej zasadačke hotela EMPIRE informačné stretnutie pre rodičov a hráčov ohľadom nového rehabilitačného centra EMPIRE Tennis Academy. Predmetom stretnutia bude predstavenie centra a spôsob prevádzky pre hráčov TC EMPIRE Trnava. Po ukončení stretnutia bude možnosť prehliadky centra. 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Termínová listina turnajov a akcií na rok 2019

Pozrite si prehľad turnajov a akcií, ktoré sa uskutočnia v areáli TC EMPIRE Trnava v roku 2019.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.