Array

Zloženie semifinálových dvojíc EMPIRE Futures Trnava 2014 je už známe. Figuruje v nich aj Slovák Karol Beck, ktorý zdolal vo štvrťfinále obhajcu minuloročného triumfu Kamila Čapkoviča 6:2, 6:4. V boji o postup do finále sa stretne Beck s mladým českým tenistom Václavom Šafránkom.

 

 

 

VIDEOROZHOVOR S BECKOM

VIDEOROZHOVOR SO ŠAFRÁNKOM

 VIDEOROZHOVOR SO ŠÁTRALOM

Hoci Beck aj Čapkovič hrajú profesionálny tenis už dlhé roky, ich vzájomný súboj v Trnave bol premiérový. „Sme dobrí kamaráti a proti kamarátovi nie je niekedy ľahké hrať. Bol to pre mňa asi najťažší zápas na tomto turnaji, pretože Kamil vie stále dobre hrať a zozadu bol nepríjemný. Má dobrú obranu. Ale bolo vidieť, že mu chýbajú zápasy, niekedy porobil ľahké chyby. Som rád, že som to zvládol v dvoch setoch,“ povedal Beck pre tcempire.sk. Beck, ktorý je aj členom TC EMPIRE Trnava, ťažil v zápase z lepšej formy, ktorú má v posledných 2-3 týždňoch. „On pozná mňa, moje teoretické slabiny, ja zase jeho - v čom je slabší. Mojou väčšou výhodou bolo, že som rozohratejší ako on. Aj to rozhodlo o výhre,“ skonštatoval na záver druhý nasadený hráč vo dvojhre.

V českom semifinále Šátral proti Nejedlému

Václav Šafránek zdolal nasadenú turnajovú osmičku Juraja Masára z klubu TC EMPIRE Trnava po výsledku 6:3, 6:3. „Dôležitý bol prvý gem na začiatku zápasu, keď som súpera hneď brejkol. Dostal som sa do psychickej pohody a dobre som podával. V druhom sete bol dôležitý brejk na 3:1 a 5:1. Aj keď som mal trochu problém s dohratím zápasu, zvládol som to,“ hovoril o stretnutí Šafránek, ktorý v závere druhého setu znervóznel. „Pred tromi týždňami som na turnaji na Slovensku prehral veľmi podobný zápas. Nezvládol som ho dohrať. Mal som to v hlave. Bol som z toho trochu nervózny, ale som rád, že to takto dopadlo.“ Prvý semifinalista je spokojný nielen s výsledkom, ale aj s tenisovým areálom TC EMPIRE Trnava. „Hrá sa mi tu super. Kurty sú rýchle, to mi sedí,“ uviedol Šafránek, ktorý si zmeria v semifinále sily s Karolom Beckom.

Krátko po skončení prvého štvrťfinále sa uzavrelo aj druhé s navlas rovnakým výsledkom 6:3, 6:3. A opäť išlo o česko-slovenský súboj, ktorý vyhral Jan Šátral nad Michalom Milkom. „Do prvého setu som vstúpil dobre. Mal som hneď náskok 4:0. Som rád, že mi začiatok neušiel a ukázal som, že chcem vyhrať. Súper sa potom dosť rozohral, ale set som dohral. V druhom sete, keď prišli nové lopty, sa to vyrovnávalo a súper bol  lepší. Vtedy mi veľmi pomohol servis,“ okomentoval Šátral priebeh zápasu. „Mal som trochu problém s forhendom a myslím si, že súper na to prišiel ku konci prvého setu. Nešvihal som toľko ako z bekhendu. Nehral som úplne zle, ale defenzíva z forhendu bola horšia,“ opisoval Šátral, ktorý sa v TC EMPIRE Trnava taktiež cíti dobre. „Areál je krásny, je to tu super. Kurty mi vyhovujú, sú rýchle, lopty skáču vysoko a to je presne pre mňa,“ dodala turnajová šestka.

 

Výsledky štvrťfinále dvojhry EMPIRE Futures Trnava:

Karol Beck - Kamil Čapkovič 6:2, 6:4

Václav Šafránek (CZE) - Juraj Masár 6:3, 6:3
Jan Šátral (CZE) - Michal Milko 6:3, 6:3
Pavel Nejedlý (CZE) - Ivan Košec 6:4, 6:3

 

 

Oznamy

Klubový príspevok na rok 2020

V zmysle smernice o výške a spôsobe uhrádzania ročného príspevku spoločnosti TC EMPIRE Trnava, a.s. a v súlade so zákonom o športe sa stanovuje ročný príspevok tenisovému klubu za r. 2020 v nasledovnej výške:

Športovec do 10 rokov: 5 €

Športovec do 14 rokov: 10 €

Športovec nad 14 rokov: 15 €

Tréner/rozhodca: 20 €

Funkcionár klubu: 25 €

Ročný príspevok bude súčasťou faktúry vystavenej na príslušnú osobu.

 

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.