Array

Tamara Kupková získala striebro vo dvojhre aj štvorhre na majstrovstvách Slovenska mladšieho dorastu, ktoré prebiehali počas týždňa 10.-14.6.2013 na dvorcoch TC EMPIRE Trnava. K Tamare sa veľmi dobrými výsledkami priblížil Marcel Musil, ktorý získal bronz vo dvojhre a striebro vo štvorhre po boku Andreja Glváča.

Deň 4

Tamara nastúpila vo finále proti Tereze Mihalíkovej z TC Topoľčany na dvorci č.14. Tamare opäť ušiel prvý set a neuhrala si ani hru. V druhej hre druhého setu Tamara získala konečne prvú hru, čo jej dodalo sebavedomie a hra sa začala postupne vyrovnávať. Dievčatá sa ťahali do stavu 3/3, keď Tamara spresnenou hrou prinútila súperku ku chybám a dostala sa do vedenia 5/3. Tereza sa nezľakla nepriazniveho stavu a dokázala vyrovnať na 5/5 a dokonca sa dostala do vedenia 6/5. Tamara set dotiahla do tiebreaku, kde rozhodovala každá loptička. Tereza za stavu 6:5 využila druhý matchball a stala sa majsterkou Slovenska do 16 rokov vo dvojhre. Tamara nemusí byť vôbec sklamaná, veď v druhom sete bola Tereze viac ako vyrovnanou hráčkou a dokázala si, že patrí k špičke na Slovensku.

Kupkova Mihalikova

Finalistiky dvojhry: zľava: Mihalíková, Kupková

Tamare to bohužiaľ nevyšlo ani v jej druhom finále, keď po boku Sujovej Dominiky nestačili po supertiebreaku na Fajnorovú a Majorovú.

finale stvorhry

Zľava: Kupková, Sujová, Fajnorová, Majorová

Marcel Musil sa predstavil vo finále štvorhry po boku Andreja Glváča proti Alexovi Molčanovi a Vladimírovi Kurekovi. Marcel s Andrejom prehrali 4/6 3/6 a získali strieborné medaily. Gratulujeme.

finale stvorhra2Finalisti štvorhry: Zľava: Kurek, Molčan, Glváč, Musil

Deň 3

Vo štvrtok boli na programe semifinálové zápasy dvojhier, kde mal klub TC EMPIRE Trnava dvojnásobné zastúpenie v podobe Marcela Musila a Tamary Kupkovej.

Najprv sa predstavil Marcel proti prvému nasadenému Alexovi Molčanovi a zápas nezačal dobre. V úvodnom dejstve Molčan využil svoje šance, naopak Marcel svoje nevyužil a prehral 1/6. Hra sa v druhom sete začala vyrovnávať od stavu 1/3, keď Marcel dvoma hrami v rade vyrovnal na 3/3. Potom to bol boj o každý fiftín a Marcel za stavu 4/4 i 4/5 nevyužil 30:0 a nakoniec podľahol 4/6. Marcelovi i tak patrí gratulácia za predvedený výkon.

Musil Nema

Zľava: Marcel Musil (3.miesto dvojhra), Patrik Néma (majster Slovenska do 16 rokov)

Po Marcelovi na dvorec č.13 nastúpila Tamara proti Lucii Ondráškovej. Tamara nezastihla úvod stretnutia, keď prehrávala 1/3, ale dvoma solídnymi hrami dokázala vyrovnať. Súperka hrala veľmi trpezlivo a vybehala aj nemožné, ale Tamara svojou nátlakovou hrou začala ku koncu setu dominovať a vyhrala ho 6/4. Druhý set sa lámal za stavu 2/3 pre Luciu, kde Tamara nedokázala udržať vysokú úroveň hry a chybami set prehrala 2/6. Do tretieho setu vybehla Tamara s väčším odhodlaním vyhrať tento zápas ako jej súperka, na ktorej boli badať známky únavy. Tamara svoju súperku neustále rozbehávala a tej pomaly ale isto dochádzali sily. Rozhodla hra za stavu 3/1 pre Tamaru, keď Tamara prerazila súperke servis a za stavu 4/1 sa súperka nezmohla na odpoveď a Tamara postúpila do finále výsledkom 6/4 2/6 6/1.

Zajtrajšie dievčenské finále je na programe o 9.00 a Tamara v ňom nastúpi proti rovesníčke Tereze Mihalíkovej, ktorá po skreči postúpila cez Kužmovú za stavu 5/2.

Dnes sa hrali ešte štvorhry, v ktorej do finále postúpili Musil s Glváčom i Kupková so Sujovou. Zajtra štvorhry vyvrcholia o 9.30 chlapci a dievčatá po finále dvojhry nie skôr ako 12.00.

Palcatova Krskova

Selecky Nema

Semifinalisti štvorhry: Zľava: Kršková, Palcátová, Selecký, Néma

Deň 2

V stredu sa z dôvodu nepriazne počasia neodohrala ani jedna výmena a program majstrovstiev pokračoval vo štvrtok dvoma kolami dvojhry chlapcov a dievčat. Pre trnavský tenis to bol veľmi úspešný deň, pretože Marcel Musil a Tamara Kupková (naši poslední zástupcovia vo dvojhre) zvládli svoje oba zápasy a postúpili do zajtrajšieho semifinále. Marcel si v osemfinále bez problémov poradil s Ferencom 6/0 6/1 a potom ho už čakal tretí nasadený Alex Gajdica. Marcel veľmi bojovným výkonom zvíťazil v trojsetovej bitke 5/7 6/1 7/5 a v zajtrajšom semifinále vyzve nasadenú jednotku Alexa Molčana.

Tamara sa rozbiehala pomalšie, keď v osemfinále proti Krškovej stratila prvý set, ale potom zlepšeným výkonom zápas otočila a zvíťazila 3/6 6/1 6/2. Vo štvrťfinále potvrdila zlepšený výkon a proti Odráškovej triumfovala jasne 6/1 6/3. Zajtra v semifinále vyzve Ondráškovú, ktorá vo štvrťfinále zdolala prvú nasadenú Jamrichovú.

V chlapčenskej štvorhre ide ďalej Musil s Glváčom a Morvay s Nogom. V dievčenskej štvorhre postúpila Kupková so Sujovou a Kožlejová s Lázárovou.

Zajtrajší program odštartujú o 9.00 semifinálové zápasy dvojhry chlapcov, po ktorých budú nasledovať dievčatá. Štvrťfinále štvorhry je naplánované na nie skôr ako 12.00. Program dňa bude ukončený semifinálovými zápasmi štvorhry.

Deň 1

V areáli TC EMPIRE sa rozohrali majstrovstvá Slovenska mladšieho dorastu. Počas celého týždňa sa predstavia najlepší hráči a hráčky do 16 rokov. Program začína denne od 9.00. Z domácich hráčov sa predstavia: Brna David, Bánczi Viktor, Kurtin Kevin, Musil Marcel, Morvay Martin,Kurtinová Sindy, Pavličková Timea, Kopčániová Klaudia, Šenkárová Adriána, Kožlejová Karin a Kupková Tamara.

Z nenasadených hchlapcov sa nedarilo bohužiaľ nikomu, keď všetci nestačili na svojich súperov. Morvay nestačil jasne na Olejňáka, Bánczi na Seleckého, Kurtin na Moravíka a Brna tesne na Valenta. Dievčatám sa darilo viacej, keď sa podarilo postúpiť hneď trom nenasadeným dievčatám, konkrétne Pavličkovej, Kožlejovej a Šenkárovej. Nedarilo sa jedine Kopčániovej. Dnes sa ešte predstavili všetci nasadení hráči, kde okrem Šobáňa všetci postúpili, takže i Marcel Musil, ktorý porazil Tomáša Líšku 7/5 6/3. U dievčat to bolo podobné, keď akurát nanešťastie Sindy Kurtinovej ako jedinej nasadenej sa nepodarilo prejsť do druhého kola a podľahla Matúšovej 6/4 6/1. Tamara Kupková postúpila jasne 6/0 6/4 a prekvapenie sa mohlo konať na úkor štvrtej nasadenej Fajnorovej vďaka Timei Pavličkovej, ktorá ale nedokázala dotiahnuť do konca sľubné vedenie 7/5 4/1 a prehrala 7/5 4/6 1/6.

Utorňajší program sa ruší z dôvodu nepriaznivého počasia. V stredu sa začína o 9.00 dvojhrami chlapcov a dievčat. Po osemfinále dvojhry bude nasledovať ešte štvrťfinále dvojhry a deň sa ukončí štvorhrami nie skôr ako 13.00.

MSR ml dorast 2013

Kompletné výsledky chlapcov nájdete na TU a dievčat TU.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.