Array

V nedeľu 8. marca 2020 sa hrali na turnaji EMPIRE Cup U18 obe finále dvojhry chlapcov a dievčat. Slovensko malo zastúpenie medzi dievčatami, keď Radka Zelníčková zvíťazila nad Češkou Lindou Klimovičovou 6:4, 6:7, 6:4.

ROZHOVOR S RADKOU ZELNÍČKOVOU

REHBERG INTERVIEW

Zelníčková, ktorá je zverenkyňou trénera Róberta Gašparetza, získala vďaka finálovému víťazstvu 100 bodov do kombinovaného juniorského rebríčka ITF. „Keď som vyhrala prvý set, v druhom som viedla 4:2. Podávala som za stavu 4:3, servis som si však nepodržala. Tam sa to zlomilo. Tajbrejk už nešiel podľa mojich predstáv. Linda v ňom hrala dobre. Mohla som to dať v dvoch setoch, ale to by som nebola ja, keby som to neskomplikovala," povedala v prvej reakcii Radka Zelníčková. „Neviem, či je toto pre mňa najlepšia sezóna v kariére, no dúfam, že sa mi ešte bude dariť na ďalších turnajoch. Chcem sa dostať na juniorský grandslamový turnaj do Paríža. Najbližšie by som mala cestovať na turnaj do Španielska. A následne sa koná turnaj v Chorvátsku," dodala Zelníčková.

V nemecko-rakúskom finále sa stretli Max Hans Rehberg a Marko Andrejic, pričom z triumfu 6:4, 6:3 sa tešil Rehberg. „Marko je veľmi dobrý hráč, finále bolo náročné. Toto je môj druhý titul vo dvojhre za ostatné dva týždne. Zápas sa zlomil za stavu 3:3 v druhom sete, potom som ho brejkol. V Trnave som sa cítil veľmi dobre, môžeme tu bývať v hoteli, kde sú rovno aj kurty, na ktorých sa hrá turnaj," hovoril Nemec, ktorého prianím je odohrať v sezóne čo najviac grandslamových juniorských turnajov.

Radka Zelníčková s trénerom Gašparetzom:

20200308 IMG 2086

 

Riaditeľ turnaja Tomáš Boleman s víťazom a Nemcom Rehbergom a finalistom Rakúšanom Andrejičom:

20200308 IMG 2077

Tomáš Lánik bol v semifinále štvorhry s Novanským:

20200307 IMG-2062

 

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.