Array

Už 23. februára 2020 odštartuje premiérová séria šiestich medzinárodných mužských turnajov kategórie ITF World Tennis Tour, ktoré majú všetky dotáciu po 15 000 amerických dolárov. Prvé a druhé podujatie sa koná v trnavskom tenisovom klube TC EMPIRE Trnava.

Mužské turnaje EMPIRE Futures Trnava sa konajú v klube TC EMPIRE Trnava už od roku 2013, keď sa z prvého titulu vo dvojhre tešil Slovák Kamil Čapkovič. Naposledy sa podujatie hralo v sezóne 2018, keď ho vo dvojhre ovládol ďalší Slovák Alex Molčan.

V roku 2020 sa na prvý turnaj prihlásili slovenskí tenisti Lukáš Klein, Andrej Glváč, ale i silná česká enkláva Ján Šátral (víťaz turnaja z roku 2014), Pavel Nejedlý, Patrik Rikl, Petr Nouza či Jiří Lehečka. Prihlásený je aj člen trnavskej medzinárodnej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy Uladzimir Ignatik alebo zverenec Miloslava Grolmusa Pavel Šumejko.

Jedinečná tenisová mužská séria, ktorá na Slovensku ešte nebola, vznikla po dohode dvoch klubov: TC EMPIRE Trnava a HSC Piešťany. Ich dvaja zástupcovia, bývalý tenisový profesionál a organizátorov turnajov Branislav Stankovič a predseda predstavenstva TC EMPIRE Trnava a.s. Miroslav Hlavna, sa dohodli na počte 6 podujatí, pričom štyri sa budú hrať v Trnave a dva v Piešťanoch. V TC EMPIRE sa začne dvomi halovými pätnásťtisíckami - prvá sa hrá v termíne od 23.2. do 1.3., druhá od 15. do 23. marca 2020.

Séria bude potom pokračovať v HSC Piešťany, kde bude májový TeniSta Open 2019 a v júli sa bude konať Slovak F2 2019. Piaty a šiesty turnaj sa uskutoční na prelome novembra a decembra opäť v hale TC EMPIRE.

Voľné karty na prvý turnaj EMPIRE Futures Trnava 2020:

Hlavná súťaž - main draw:
Peter Benjamin PRIVARA (SVK)
Tomáš VANKO (SVK)
János FEKETE (SVK)
Krištof MINÁRIK (SVK)

Kvalifikácia - Qualifying:

Miloš KAROL (SVK)
Martin DOBRÝ (SVK)
Tomáš LÁNIK (SVK)
Andrej KRAJČÍK (SVK)
Eric TALAC (USA)
Martin FEKIAČ (SVK)


Prehľad doterajších víťazov:

2018
dvojhra: Alex MOLČAN (SVK)
štvorhra: Petr MICHNEV, Tadeáš PAROULEK (CZE)
2017
dvojhra: Danylo Kalenichenko (UKR)
štvorhra: Danylo Kalenichenko, Filipp Kekercheni (UKR)
2016
dvojhra: Corentin Denolly (FRA)
štvorhra: Danylo Kalenichenko, Filipp Kekercheni (UKR)
2015
dvojhra: Martin Blaško (SVK)
štvorhra: Martin Blaško (SVK), Peter Vajda (SVK)
2014
dvojhra: Jan Šátral (CZE)
štvorhra: Jan Šátral (CZE), Jakub Filipský (CZE)
2013
dvojhra: Kamil Čapkovič (SVK)
štvorhra: Lukáš Marsoun (CZE), Dominik Süč (CZE)

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.