Termín turnaja v roku 2014: 20.- 27. 04.

Od nedele 20. 4. 2014 odštartoval 7. ročník medzinárodného turnaja staršieho žiactva druhej najvyššej kategórie Trnava Cup. Turnaj začínal kvalifikáciou, v ktorej sa predstavili Tomáš Lánik a Stanislav Valent. V utorok sa začala hlavná súťaž, ktorú tvorilo 64 chlapcov a dievčat. O celkový triumf zabojovali aj domáci hráči: Viktor Bánczi, Kevin Kurtin, Adam Arbet, Matúš Rusnák, János Fekete, Michael Škoda, Lenka Stará, Adriána Šenkárová, Nina Stankovská a Klára Ondrejčeková.

Banczi1

Viktor Bánczi

Deň 8

Finálové zápasy sa začali o 10.00 a v oboch prípadoch sa zviedli trojsetové súboje. Kynčlová nakoniec triumfovala po výsledku 6/2 4/6 6/3. Chlapčenské finále bolo veľmi vyrovnané. Michalskemu nestačili dva matchbaly za stavu 6/1 5/4 40:15 a nakoniec prehral 6/1 6/7 2/6.

T20142

Zľava: Gracheva (RUS), Kynčlová (CZE), Palosi (ROU), Michalski (POL)

Deň 7

Semifinálový zápas Viktora proti Rumunovi Palosim bol určite najlepším zápasom turnaja. Obaja chlapci si v daždivom počasí siahli na dno svojich možností a diváci mohli sledovať špičkový juniorský tenis. Chlapci ukázali, že ovládajú celú tenisovú abecedu a zápas nemohol vyvrcholiť lepšie ako skrátenou hrou tretieho setu. Palosi v ňom zahral vynikajúco a Viktorovi ušlo pár tesných lôpt. Každopádne si Viktor zaslúži obrovskú pochvalu za predvedený výkon počas celého týždňa.

Lenka bojovala so štvrtou nasadenou Ruskou Gracheva a nezačala dobre, keď jej ušiel prvý set 1/6. Následne sa vrátila do zápasu vyhratým druhým srtom v pomere 6/2. V treťom a rozhodujúcom sete opäť ovládla kurt Gracheva a postúpila do finále. Lenka aj napriek prehre predviedla vynikajúcu hru s veľkým potenciálom.

Zajtrajšie finálové zápasy sú na programe o 10.00 súčasne.

TrnavaCup20141

TCup20141

Deň 6

Na úvod šiesteho hracieho dňa vynikajúca správa ohľadom Lenky Starej, ktorá postúpila už do semifinále, keď zdolala najvyššie nasadenú Lucie Kankovú z Česka 6/3 7/5. Lenka bola v zápase lepšia a zaslúžene postúpila do zajtrajšieho semifinále proti Ruske Gracheva.

Viktor nastúpil po Lenkinom víťaznom triumfe proti nenasadenému Nemcovi Zimovi. Chalani predvádzali od prvej chvíle aktívny tenis a bol to boj o každú loptičku. Viktor uchmatol prvý set 7/5, ale v druhom sete ťahal za kratší koniec a prehral 3/6. V treťom sete sa nikto nedostal na rozdiel dvoch hier a o víťazovi rozhodla až skrátená hra. V nej bol šťastnejší Viktor, ktorý pri postupe do semifinále musel odvrátiť súperov matchbal.

Vo štvorhre už nebola Lenka taká úspešná a prehrala spolu s Kiarou Petrovickou so slovinkým párom Gal, Novak 4/6 6/7. Naopak Adriána spolu s Patríciou Junasovou postúpili do semifinále.

Zajtrajší program otvárajú semifinálové zápasy dvojhry chlapcov aj dievčat súbežne a naša pozornosť sa bude upierať na dvorce č. 15 a č. 16. kde sa predstavia Viktor proti druhému nasadenému Rumunovi Palosimu a Lenka proti štvrtej nasadenej Ruske Gracheva.

TE2

Lenka Stará

Deň 5

Dnešný deň odštartovali dievčatá osemfinálovými zápasmi a Lenka o postup do štvrťfinále nemusela ani len nastúpiť na kurt, keď Ruska Spirina jej skrečovala kvôli horúčkam. Adriána nastúpila proti druhej nasadenej Češke Kynčlovej a vzdorovala jej iba v druhom sete, keď jej celkovo podľahla 6/0 7/6(2). V chlapčenskom pavúku háji Viktor nielen farby klubu, ale aj celého Slovenska, keďže je posledným zástupcom vo dvojhre. Viktor nastúpil proti vyššie nasadenému Dudekovi a dokázal zvládnuť aj túto osemfinálovú prekážku a zvíťazil 6/4 7/5.

Lenka kráča turnajovým pavúkom suverénne nielen vo dvojhre, ale aj vo štvorhre. Spolu s Petrovickou sa prebojovali do štvrťfinále. V dievčenskej štvorhre sa predstavila ešte Nina Stankovská, ktorá opäť narazila na Slovinku Gal, premožiteľku z dvojhry. Ani tentoraz nestačila spolu s Kovačičovou na Gal, Novak po výsledku 1/6 3/6. Adriána si napravila chuť po vypadnutí z dvojhrového pavúka postupom do štvrťfinále štvorhry. U chlapcov sa vo štvorhre nedarilo Viktorovi ani Adamovi Arbetovi a podľahli spolu so svojimi partnermi nasadeným párom.

Zajtrajší hrací deň zahája opäť dievčatá o 9.00 a naša pozornosť sa bude sústrediť na kurt č. 15, kde sa najprv predstaví Lenka a potom Viktor.

TE3

Lenka Stará

TE1

Kiara Petrovická

Deň 4

Viktor Bánczi sa dokázal presadiť aj v druhom kole a hladko porazil Švajčiara Haagmansa 6/2 6/0. Zajtra ho čaká šiesty nasadený Poliak Dudek. Kevin Kurtin sa stretol s iným nasadeným Poliakom Marekom a dobre rozohratý zápas nedokázal doviesť do víťazného konca. Súper sa ani za stavu 6/4 4/1 nevzdal a hoci Kevin podával aj na víťazstvo v zápase za stavu 5/4, Poliak sa zmobilizoval a dokázal vyhrať 6/2 v treťom sete. Kevin skrečoval spolu s Puškárom štvorhru zo zdravotných dôvodov Puškára. Viktor sa vytrápil s Čiernym proti Jánosovi Feketem a Jirouškovi, keď prehrávali 5/7 0/3. Nakoniec zápas otočili a vyhrali 5/7 6/3 10/3.

Dievčatám Lenke a Adriáne sa podarilo postúpiť do osemfinále, keď Aďa si hladko poradila so Schwarcovou 6/2 6/1. Zajtra ju čaká oveľa ťažšia prechádzka, druhá nasadená Češka Kynčlová. Lenka sa vytrápila v druhom sete s Bilecovou, ale nakoniec potvrdila úlohu favoritky a vyhrala 6/0 7/6. Zajtra ju čaká vyššie nasadená Ruska Spirina.

Vo štvorhre sa predstavili ešte Matúš Rusnák a Michael Škoda, ale obaja vo svojich súbojoch neuspeli.

Zajtra sa začína o 9.00 osemfinálovými zápasmi dvojhry dievčat a hneď na úvod sa predstaví Lenka aj Adriána na kurtoch č. 15 a 16. Po Lenke sa na kurte č. 15 predstaví Viktor. Hrací deň sa ukončí obedňajšími štvorhrami.

Deň 3

Počas tretieho hracieho dňa sa predstavili všetky trnavské nádeje. U chlapcov postúpili Viktor Bánczi a Kevin Kurtin, ktorí porazili svojich českých súperov. Konkrétne, Viktor porazil Doubeka 6/3 6/1 a Kevin Barnáta 6/1 6/3. Zajtra pokračujú druhým kolom dvojhry a predstavia sa opäť na dvorcoch č.15 a č.16 približne o 10.00. Ostatní domáci zástupcovia nedokázali prejsť prvým kolom, ale predstavia sa ešte v zajtrajšej štvorhre.

U dievčat ostali v hre taktiež dve domáce hráčky. Lenka Stará, ako 10. nasadená, si poľahky poradila s Pospischillovou z Rakúska 6/1 6/2. Adriána Šenkárová nastúpila taktiež proti rakúskej súperke Kaiser a taktiež s prehľadom zvíťazila 6/1 6/1. Nina Stanskovská doplatila na tažký žreb, keď hneď narazila na deviatu nasadenú Slovinku Gal. Nine nevyšiel prvý set, ale v druhom to dotiahla až do tiebreaku, kde bohužiaľ na súperku nestačila. Lenka s Adriánou sa predstavia v druhom kole zajtra nie skôr ako 11.00 na dvorcoch č. 15 a č. 16.

Zajtrajší program začína opäť o 8.30 zápasmi dvojhry a nie skôr ako 12.30 prvým kolom štvorhry.

Deň 2

Odohrali sa finálové zápasy kvalifikácie chlapcov a Tomášovi Lánikovi sa nepodarilo postúpiť do hlavnej súťaže, keď podľahol Rakúšanovi Auingerovi.

Zajtra sa pokračuje 1.kolom hlavnej súťaže chlapcov a dievčat, ktoré bude prebiehať počas celého dňa. Začína sa o 8.30.

Deň 1

Tomáš Lánik sa predstavil na dvorci číslo 7 a nastúpil proti Nemcovi Henkemu. Tomáš sa nezľakol, aj keď to bola jeho prvá medzinárodná skúsenosť a poradil si so súperom v dvoch setoch 6/2 6/3. Po Tomášovi nastúpil Stanko Valent a tiež začal svoj zápas veľmi dobre a vyhral prvý set 6/2. Potom Talian Biagini začal klásť väčší odpor a prinútil Stanka k viacerým nevynúteným chybám. Talian vyhral druhý set 6/2 a Stanko ho ani v treťom sete nedokázal zastaviť a prehral 6/2 2/6 3/6.

Zajtra sa začína o 9.00 finálovými zápasmi kvalifikácie chlapcov, kde sa predstaví Tomáš proti Auingerovi z Rakúska.

Trnava Cup

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.