Array

Začiatok prázdnin už tradične patrí úvodným celoslovenským turnajom najvyššej kategórie vo všetkých mládežníckych kategóriách a v kategórii dospelých. Naši hráči si počíňali veľmi úspešne a dosiahli množstvo titulov.

Kategória mladších žiakov sa predstavila v Piešťanoch hneď prvý júlový deň a naši hráči patrili k najlepším. Tomáš Lánik a Stanislav Valent sa prebojovali do semifinále dvojhry po víťazných troch zápasoch. Tomáš v semifinále nestačil na odvekého rivala Kopála a podľahol mu v troch setoch. Podobne si viedol aj Stanko proti Kaťuchovi, ktorý bol lepší v rozhodujúcom sete. Vo štvrťfinále sa predstavil ešte aj Michal Novanský, ktorý podľahol práve Tomášovi.

Vo štvorhre si najlepšie viedol Miloš Karol, ktorý dokázal spolu s Kopálom suverénne vyhrať celý turnaj. Vo finále zdolali pár Kaťuch, Michalík jasne 6/1 6/2. Do semifinále sa prebojoval ešte aj Michal so Šimonom Škvarkom.

U dievčat, ako sme už písali v minulom článku, bola jednoznačne najlepšou hráčkou Nina Stankovská, ktorá zvíťazila vo dvojhre aj štvorhre a získala na turnaji cenné double.

Starší žiaci cestovali za prvým turnajom najvyššej kategórie na východ do Prešova a Kevin Kurtin sa ako tretí nasadený prebojoval do finále. V semifinále ostal na jeho rakete aj najvyššie nasadený Samo Paulovčák po výsledku 6/1 6/2. Vo finále nastúpil proti Davidovi Čiernemu a podľahol mu 4/6 2/6. Do štvrťfinále sa prebojoval Adam Arbet, ktorý bol viac ako vyrovnaným súperom Samovi Paluvčákovi a keby Adam využil šance v prvom sete mohlo to dopadnúť všelijako.

Vo štvorhre už tradične titul získal Kevin Kurtin tentoraz s Davidom Čiernym. Kevinova bilancia vo štvorhre na Slovensku je obdivuhodná, veď ešte počas sezóny nenašiel premožiteľa.Vo finále sa predstavil Michael Škoda s Paulovčákom a v semifinále Adam Arbet s Palovičom.

Dorastenci sa predstavili taktiež na východe ale v Humennom a David Brna, ako 13. nasadený, dokázal na turnaji udolať všetkých svojich súperov a získal titul. Na ceste za víťazstvom porazil oddielového kolegu Marcela Musila po tuhej trojsetovej bitke, ďalej Cetnera, po skreči Pouša a vo finále Turzáka 6/4 2/6 6/2. Vo štvorhre sa David prebojoval do semifinále spolu s Ondrejom Chamrazom.

Kategóriu dospelých sme spomínali v minulom článku a na domácej pôde zvíťazili Filip Vittek a Timea Jarušková. Paťo Obal triumfoval vo štvorhre.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.