Array

Posledný júnový týždeň boli na programe ďalšie turnaje, na ktorých sa zúčastnili i naši hráči. Ponúkame sumár tých najlepších výsledkov

Michal Novanský sa predstavil na turnaji kategórie B mladšieho žiactva vo Zvolene od 24.do 27.6.2014. Michal ako nasadená jednotka získal skalp všetkých svojich súperov a celý turnaj vyhral. Vyhral všetkých 5 zápasov a vo finále zdolal Habodásza na tri sety. Vo štvorhre sa darilo viacerým našim hráčom. Filip Žilkay sa prebojoval do finále spolu s Michalíkom, ale podľahli Murárovi a Habodászovi 6/3 6/1. Do semifinále sa prebojovali so svojimi partnermi Michal Novanský a Dominik Cvik.

novansky Zvolen2014

Michal úplne vľavo

Na rovnakom podujatí súperili aj dievčatá a mali sme zastúpenie v Barbore Kmoškovej, ktorá to dotiahla až do finále, kde nestačila na Húskovú. Na ceste do finále porazila Pikovú, Langerovú a Piatrovú. Barbora sa prebojovala aj do semifinále štvorhry po boku Žuffovej.

IMG 6056

Tomáš Lánik sa predstavil v Maďarsku na medzinárodnom turnaji do 12 rokov s názvom Hungarian Open. Tomáš doplatil vo dvojhre na zlý žreb, keď po úspešnom prvom kole narazil na Maďara Dobaka, ktorý sa nakoniec prebojoval až do finále, a podľahol mu 3/6 4/6. Tomáš si ale všetko vynahradil vo štvorhre s krajanom Pokorným, keď v štyroch zápasoch nenašli premožiteľa a dokráčali až za nečakaným titulom. Chalani sa na víťazstvo nadreli, veď až v troch zo štyroch zápasom vyhrali až po supertiebreaku.

Lanik HUN  Tomáš (vľavo) so svojim sparingpartnerom Lukášom Pokorným na víťaznom pódiu

Kevin Kurtin sa predstavil na B-čku starších žiakov od 28.6. do 1.7. v TK Jednotka. Kevin sa ako druhý nasadený prebojoval do semifinále po dvoch víťazných zápasoch, kde mu tentoraz Minárik oplatil finálovú prehru z pred týždňa.

Nina Stankovská sa predstavila na tom istom turnaji a povzbudená minulotýždňovým víťazstvom na turnaji rovnakej kategórie sa pokúsila o zopakovanie skvelého úspechu. Nina opäť podávala skvelé výkony, keď sa po víťazstvách nad Suchánkovou, Sepešiovou, Cibákovou a Šindlerovou prebojovala až do finále. Tam bohužiaľ nestačila na Milatovú a podľahla jej 3/6 4/6.

Dorastenci sa predstavili od 24.6. do 27.6. v Leviciach na turnaji kategórie B a naši hráči zaznamenali skvelé úspechy. K Jakubovi Behúňovi, ktorý bol nasadený ako číslo 1 a čerstvý finalista z majstrovstiev Slovenska, sa pridal nečakane David Brna. David, ako nasadená osmička, potvrdil dobrú formu z majstrovstiev Slovenska do 16 rokov a pokračoval v dobrých výkonoch. Postupne zdolal oddielového kolegu Ondreja Chamraza, Maroša Husára, dvojku turnaja Pouša a v semifinále i Davydova a prebojoval sa až do finále. Posledné dva zápasy stáli Davida veľa síl a nedokázal už vzdorovať Jakubovi, ktorý sa relatívne s prehľadom prebojoval až do finále, aj keď stratil na svojej ceste 2 sety. David sa prebojoval ešte aj do semifinále štvorhry.

Na rovnakom turnaji sa predstavili aj dievčatá a Sindy Kurtinová sa presadila a prebojovala do semifinále, kde tesne podľahla neskoršej víťazke Fajnorovej. Sindy si zahrala aj finále štvorhry s Rebeccou Balheim a podľahli Zorgovskej a Fajnorovej 3/6 1/6.

Ondrej Chamraz sa predstavil na C-čku v Zlatých Moravciach (28.6.-1.7.) a suverénne ho vyhral, keď v štyroch zápasom nestratil ani set. Vo finále zdolal Machunku 6/3 6/4.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.