Array

Hráčka nášho klubu Vivien Juhászová v nedeľu 13.04. priletela zo šnúry troch po sebe idúcich ženských medzinárodných turnajov kategórie ITF s dotáciou 10 000 USD. Všetky tri sa hrali v rezorte Sharm El Sheikh v Egypte na tvrdom povrchu na vonkajších dvorcoch vo veľkých vyše 30-stupňových horúčavách.

Na všetkých troch turnajoch postúpila vo dvojhre medzi osem najlepších, vo štvorhre bola v prvých dvoch v semifinále a posledný tretí turnaj vyhrala po boku českej hráčky Kristyny Hrabalovej.

Turnaj č.1 - 23. - 30.03.

Vivien sa darilo, keď ako nasadená sedmička porazila na prvom turnaji v prvom kole ruskú hráčku Yurchenko suverénne 6/1 6/1. V druhom kole po 3-setovom boji  zdolala španielsku húževnatú hráčku Schaffner 4/6 7/5 6/1. V boji o semifinále sa stretla s druhom nasadenou Britkou Webley-Smith a podľahla jej v troch setoch. Britka nakoniec celý turnaj vyhrala.

Vo štvorhre  sa Vivien po boku ďalšej slovenskej hráčky Zuzany Luknárovej prebojovala až do semifinále, kde sa stretli s nasadenou dvojicou č.1 Pashkova (RUS),Thombare (IND) a prehrali v dvoch setoch.

Turnaj č.2 - 31.03. - 06.04.

Vivien na druhom turnaji rovnakej kategórie na tom istom mieste postúpila opäť medzi osem najlepších do štvrťfinále dvojhry, keď ako nasadená šestka v úvodnom kole porazila rusku Lysakovu 6/2 6/2, v osemfinále egypťanku Sherif 6/4 7/5. Vo štvrťfinále už nestačila na nasadenú jednotku a neskoršiu víťazku poľku Zanievsku. Vo štvorhre, ako nasadený pár číslo jedna, po boku Pashkovej (RUS) v semifinále nestačili na egyptský pár Zekry/Sherif, keď prehrali v supertiebreaku 6/10.

Turnaj č.3 - 07.-13.04

Na poslednom turnaji rovnakej kategórie vo dvojhre prvého kola porazila suverénne rusku Kalimullina 3/6 6/1 6/1, v druhom kole narazila na rumunskú hráčku Istrate, ktorá jej v piatom geme prvého setu za stavu 3/1 pre Vivien skrečovala.Vo štvrťfinále sa stretla opäť s ďalšou rumunkou Cadar,nasadenou č.4 a naša hráčka jej podľahla 1/6 2/6. Vo štvorhre postupne s českou hráčkou Hrabalovou porazili sestry Kalimullinove 6/0 6/0,potom britsko-nemecký pár Covington/Kleinsteuber 6/2 0/6 10/7.V semifinále nastúpili proti nasadeným dvojkám taliankám Camplone/Prosperi a víťazstvom 6/1 6/4 si zabezpečili postup do finále ! Tam v dramatickom súboji proti češkám Pradova/Vrbenska vyhrali až v zápasovom tiebreaku 11/9 !

Vivien blahoželáme k výsledkom dosiahnutým na turnajom tripple v africkom Egypte !

vivien

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.