Array

Od soboty 18.1.2014 sa rozbehli v pevnej hale hotela EMPIRE na troch taraflexových kurtoch halové majstrovstvá Slovenska mladších žiakov pre rok 2014. Zastúpenie domáceho klubu budú v turnaji hájiť: Tomáš Lánik, Stanislav Valent, Miloš Karol, Michal Novanský, Dominik Cvik a Filip Žilkay. Turnaj začína denne od 9.00 a vyvrcholí v utorok finálovým zápasom dvojhry. Všetci ste srdečne vítaní v areáli TC EMPIRE Trnava.

HMSR ml.ziaci2014

Deň 4

V záverečný hrací deň majstrovstiev bolo na programe finále dvojhry, ktorého aktérmi boli dvaja najvyššie nasadení: Lukáš Palovič a Lukáš Pokorný. Zápas spĺňal atribúty finále a bol to jednoznačne najlepší zápas majstrovstiev. Obaja začali nervózne a úvod zápasu bol hlavne o nevynútených chybách. Postupne sa obaja hráči dostali do tempa a do stavu 4:4 to bola úplne vyrovnaná partia. Zlom nastal práve v deviatej hre prvého setu, keď sa chlapci naťahovali o hru cez dve zhody. Nakoniec hru ukoristil Palovič a celkovo i prvý set 6/4. V úvode druhého setu sa snažil Pokorný ešte zagresívniť hru, ale narazil na dobrú obranu Paloviča a začal kopiť nevynútené chyby. Palovič sa ujal vedenia 3:0 a už ho nepustil a set doviedol do víťazného konca 6/2. Palovič sa stal zaslúženým halovým majstrom Slovenska, predviedol najväčšiu konštantnosť výkonov, solídne základné údery a dobrý pohyb po dvorci. Na druhej strane by mal určite zapracovať na prvom servise, ktorý má iba rotovaný. Finalista Pokorný sa snaží hrať agresívne vďaka solídnym základným úderom, dokonca sa veľa tlačí i na sieť, čo je v tejto kategórii málo vídaním javom. Veľmi dobre má zvládnutý prvý servis, na druhej strane si skoro v každom zápase vyberie slabšie momenty, kedy sa kopia nevynútené chyby. Obaja chlapci patria momentálne k tomu najlepšiemu čo máme v kategórii do 12 rokov.

HMSR2014 1

Zľava: finalista Pokorný a víťaz Palovič

Deň 3

V pondelok boli na programe semifinálové zápasy dvojhier, kam sa podľa papierových predpokladom dostali štyria najvyššie nasadení hráči. V prvom semifinále sa stretol Palovič s Kopálom a bol to úplne jednoznačný zápas, kedy Kopál nestíhal tempu hry Paloviča a prehral 0/6 2/6. Druhý set bol vyrovnanejší medzi Pokorným a Kaťuchom. Pokorný bol celý čas vo vedení a snažil sa diktovať tempo hry. Kaťuch sa dokázal v oboch setoch na Pokorného dotiahnuť, keď si Pokorný vybral slabšie okamihy, ale nakoniec zvládol koncovky setov a vyhral 6/4 6/3.

V semifinále štvorhry sme mali zastúpenie v podobe Lánika a Novanského, ktorí nastúpili proti Pokornému a Kopálovi a podľahli im 1/6 3/6. Aj v druhom semifinále sme mali zastúpenie, Valent nastúpil spolu s Magdolenom proti Palovičovi a Kaťuchovi. Palovič s Kaťuchom postúpili do finále po výsledku 6/4 6/2.

Chlapci sa dohodli, že odohrajú finále štvorhry v ten deň, aj keď bolo naplánované na utorok. Kopál s Pokorným boli lepším párom a po výsledku 7/5 6/3 sa stali halovými majstrami Slovenska v kategórii mladšieho žiactva pre rok 2014.

Zajtra môže oplatiť Palovič prehru Pokornému o 9:30, kedy sa začne finálový zápas dvojhry.

Deň 2

Druhý hrací deň boli na programe dve kolá dvojhry a kolo štvorhry. Z trnavských hráčov sa podarilo prejsť do štvrťfinále Tomášovi Lánikovi, Stanislavovi Valentovi a Michalovi Novanskému, od ktorých sa to aj čakalo, keďže boli nasadení. V osemfinále stroskotali Dominik Cvik a Filip Žilkay. Obaja prehrali svoje trnavské derby, Dominik s Michalom 3/6 1/6 a Filip so Stanom 3/6 2/6. Trnavská trojica čelila vo štvrťfinále vyššie nasadeným hráčom, ale i napriek tomu sa dúfalo, že aspoň jeden z trojice vyhrá a získa medailu z dvojhry. Tomáš nastúpil proti nasadenej trojke Kopálovi, s ktorým mal negatívnu bilanciu. Tomáš bohužiaľ zápas nezvládol psychicky aj napriek tomu, že zápas nezačal zle. Prvý set bol úplne vyrovnaný a rozhodla 11. hra za stavu 5:5, keď si Kopál s veľkou namáhou nakoniec podržal servis a Tomáš sa už nevedel z tohto momentu spamätať. Tomáš sa po prehratom prvom sete úplne opustil a za stavu 5/7 0/4 zápas vzdal.

Stanko nastúpil proti nasadenej dvojke Pokornému. Na rozdiel od Tomáša začal Stanko zle a prehrával rýchlo 1/4, keď robil množstvo nevynútených chýb. Prvý set Pokorný dotiahol do víťazného konca 6/2. V druhom sete opadla zo Stanka nervozita a ujal sa vedenia 3/1, keď si slabšiu chvílku vybral aj Pokorný. Stanko siahal aj na vedenie 4/1, ale nakoniec mu táto hra ušla a Pokorný sa dotiahol na rozdiel jednej hry. Stanko ešte viedol 4/3, ale to bolo z jeho strany všetko a prehral 2/6 4/6.

Michalovi taktiež ušiel postup do semifinále, keď nestačil na štvrtého nasadeného Kaťucha. Michal zviedol s Kaťuchom vyrovnaný zápas, kde sa rozhodovalo až v koncovkách oboch setov. Kaťuch mal pevnejšie nervy a oba sety vyhral zhodne 6/4.

Tomáš s Michalom si napravili chuť vo štvorhre, keď postúpili do semifinále po víťaznom zápase nad mladšími Michalikom a Kučerom 6/3 6/2. Tam narazia na najvyššie nasadený pár Kopál, Pokorný, ktorí porazili domáci pár Cvik, Žilkay 6/0 6/4. Valent nastúpil po boku Magdolena a o postupe do semifinále proti Gálikovi a Škvarkovi rozhodoval až supertiebreak. Stankovi s Magdolenom sa podarilo postúpiť a v semifinále sa stretnú proti Kaťuchovi a Palovičovi.

V pondelok sú na programe o 9.30 semifinálové zápasy dvojhry, po ktorých bude nasledovať semifinále štvorhry.

Deň 1

Prvý deň bol pre trnavských tenistov priaznivý. Postúpili do druhého kola všetci okrem Miloša Karola, ktorý sa opäť stretol s Tomášom Lánikom. Tentoraz mu vzdoroval oveľa viacej ako naposledy a podľahol mu po dvoch vyrovnaných setoch 4/6 4/6. Jediný Dominik Cvik potreboval na postup tri sety, ostatní trnavskí hráči nedovolili uhrať svojim súperom ani set. Vo štvorhre sa našim taktiež darilo a postúpili už do štvrťfinále. Zajtra je na programe druhé kolo ako i štvrťfinále dvojhry. Začína sa o 9.30 a žreb dal dokopy Novanského, Cvika a Valenta a Žilkaya. Zajtrajší deň sa ukončí štvrťfinálovými zápasmi štvorhry.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.