Array

Prinášame novinový článok z periodika Trnavsko ohľadom tenisového kempu s trénerom Irmlerom, ktorý sa konal na prelome októbra a novembra.

Energia, dobrosrdečnosť, porozumenie. Úsmev od ucha k uchu, iskričky nádejí v očiach a cenné skúsenosti. Nie sú to klišé. Práve toto pravidelne prináša do Tenisového centra Empire nemecký tréner Detlev Jürgen Irmler (72). Už tretí rok tu totiž v rámci svojho týždenného kempu cibrí tých najlepších domácich hráčov a reprezentantov.

Sám Detlev Irmler hovorí, že tenis miluje telom aj dušou. Dvadsaťpäť rokov pracuje ako šéftréner v jednom z najrenomovanejších tenisových klubov v Düsseldorfe a svoje skúsenosti tam odovzdáva hráčom najvyššej nemeckej Bundesligy. Ako tréner tiež viedol Daviscupový aj Fedcupový tím.

Zdokonaľuje diamanty

Detlev Irmler organizuje štyrikrát do roka kemp pre trnavské TC Empire. „Som rád, že môžem priložiť ruku k dielu. S tunajším tímom trénerov a hráčmi sa mi spolupracuje výborne," nadšene hovorí mentor Detlev Irmler. Vďaka tomu, ako to v Trnave funguje, má stále chuť sa sem vracať. „Doba je taká, že hráč vymení troch trénerov do roka, alebo naopak. Ja sa stále stretám s tými istými tvárami, a to ma motivuje. V tomto centre pracujú všetci spoločne. Nie je to len o jednotlivcoch," pochvaľuje prácu. Ako hovorí, pokroky vidí vždy, hráči neustále napredujú. Za každým, keď príde do Trnavy, snaží sa hráčom vštepiť niečo nové. „Staviam ďalší kameň na to, čo som už predtým urobil. Tenisti sú ako diamanty. Obrusujem ich, skrášľujem im hrany, aby sa čo najviac blyšťali."

Najprv srdcom, potom hlavou
Detlev Irmler sa hráčom venuje po každej stránke. Technickej, strategickej a najmä mentálnej. Na ňu kladie najväčší dôraz. „Deti učím, ako sa vyrovnať s napätými situáciami. V mojich očiach nemôže byť úspešný športovec bez charakteru." Túto podstatu rozoberá aj vo svojej knihe Cesta šampióna. Ak má človek charakter, odvahu, sebavedomie, kondičku a charizmu, až vtedy môže byť šampión. „Človek musí byť spokojný sám so sebou. Deti pripravujem na život, aby boli z nich dobré osobnosti, a potom môžu byť dobrí tenisti. Jedno bez druhého nefunguje," hovorí.

Ako druhý otec

Počas týždňového kempu v Trnave tvoril Detlevovi Irmlerovi trénerskú dvojicu domáci Juraj Jančovič. „Vždy, keď má prísť, tešíme sa na neho my tréneri aj deti. Všetci si urobíme voľno, aby sme s ním mohli stráviť kemp. Je to veľká osobnosť," hovorí Juraj Jančovič, ktorý s Irmlerom spolupracuje od roku 1999. „Je pre mňa ako druhý otec, poradí mi v tenise aj v ťažkých životných chvíľach," nešetrí slovami chvály na adresu mentora. A vraj to vyznie ako klišé, no Detlev je skvelý človek a o tenise vie naozaj všetko.

Koment: Kto je vraj nešťastný v súkromí, nezažije radosť a úspech ani na dvorcoh, hovorí Detlev Irmler.

20131030 143214

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.