Array

Chlapci TC EMPIRE Trnava sa stali víťazmi celoslovenského finále Detského Davis Cupu s Nadáciou SPP 2013. Jednalo sa už o 9. ročník tohto vydareného projektu a naši chlapci získali titul suverénne a úplne zaslúžene.

Zloženie víťazného družstva:

  • Filip Žilkay
  • Alfréd Almási
  • Dávid Daniška
  • David Schwarc
  • Adrián Štancel

Celoslovenskému finále, ktoré sa konalo v priestoroch Národného tenisového centra od 4. do 6.10 2013 predchádzalo oblastné a regionálne kolo. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 150 chlapčenských a dievčenských družstiev. Do Národného tenisového centra postupovalo 12 najlepších družstiev chlapcov a dievčat, z každého kraja 3 najlepšie družstvá. Náš tím si počíňal v oblastnom a regionálnom kole suverénne a do celoslovenského finále postúpil z prvého miesta, čo nám zaručilo nasadenie hneď do štvrťfinále.

Vo štvrťfinále nás čakal víťaz súboja Slovan Bratislava, Mladosť Košice B. Z víťazstva sa tešil Slovan, ktorý postúpil ako druhé najlepšie mužstvo Bratislavského kraja. Chlapci vstúpili do súťaže vynikajúco, keď v piatok nedali Slovanu šancu a rozhodli hneď po úvodných dvojhrách a štvorhre. Zvíťazili sme celkovým skóre 4:1.

V sobotňajšom semifinále sme narazili na Mladosť Košice A s nebezpečným Michalíkom. Filip duel zahájil víťazstvom a potom prišiel na rad súboj Fredyho s Michalíkom. Fredy predviedol skvelý výkon a zvýšili sme na 2:0. Po víťaznej štvorhre sme sa mohli tešiť na finále proti Jaslovským Bohuniciam, s ktorými sme sa už stretli v regionálnom kole.

Nedeľňajšie finále prinieslo podľa môjho názoru najlepšie stretnutie celej súťaže medzi Fredym a Petrom Kučerom. Chlapci sa veľmi dobre poznajú, lebo zviedli v tejto sezóne už nejeden zápas a obaja predviedli kvalitné výkony. Fredy opäť nezaváhal a pripísali sme si dôležitý prvý bod, ktorý Filip potvrdil jasným víťazstvom nad Barcajom. Rozhodujúci bod sme si pripísali vo štvorhre, kde Peťo Kučera a Palko Gula vzdorovali Filipovi a Fredymu. Nakoniec ale po vydretom víťazstve 6:3 sme sa mohli pustiť do osláv. Súper ešte skorigoval celkové skóre na 3:2, keď Kučera porazil Dávida Danišku 6:3 a Gula Davida Schwarca 6:1.

Na celkovom záverečnom vyhodnotení  sa zúčastnil aj Miloslav Mečíř a Janetta Husárová, ktorí dekorovali víťazov. Pre deti to bol určite nezabudnuteľný zážitok.

tc-empire-trnava-5

Chcem sa poďakovať všetkým hráčom za vzornú reprezentáciu klubu ako i rodičom za spoluprácu. Cesta za triumfom bola dlhá, ale spoločnými silami sme to zvládli a teraz sa môžeme spoločne tešiť z tohto obrovského úspechu.

vitazne palacinky

Víťazné palacinky po celkovom triumfe

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.