Array

Tenisová sezóna je v plnom prúde a naši hráči sa predstavili na slovenských turnajoch opäť s veľkým úspechom. Najviac sa darilo Nine Stankovskej, Lenke Starej, Kevinovi Kurtinovi a Alfrédovi Almásimu.

Nina Stankovská sa predstavila na turnaji mladších žiačok druhej najvyššej kategórie v Leviciach od 9.-12.8.2013 a dokázala triumfovať vo dvojhre aj štvorhre. Nina počas turnaja nestratila ani set vo dvojhre a dokázala poraziť hráčku prvej slovenskej desiatky Takáčovú 6/4 6/2. Vo finále sa stretla s Čišovskou a po vyrovnanom prvom sete už jasne dominovala a vyhrala 6/4 6/0. Vo štvorhre po boku Čanigovej taktiež nenašli premožiteľky a Nina sa mohla tešiť zo svojho veľkého úspechu.

Lenka Stará sa predstavila na turnaji starších žiačok druhej najvyššej kategórie vo Zvolene od 6.-9.8.2013 a prezentovala sa veľmi dobrými výsledkami. Vo dvojhre sa ako 5.nasadená prebojovala do finále, kde podľahla najvyššie nasadenej Surovej 0/6 3/6. Lenka na ceste do finále porazila svoju oddielovú kolegyňu Adriánu Šenkárovú vo štvrťfinále hladko 6/0 6/2. Vo štvorhre po boku Adriány dokázali vyhrať všetky zápasy a získať titul na tomto podujatí. Vo finále sa stretli proti Surovej a Remenárovej a vyhrali 7/6 (3) 7/5.

Kevin Kurtin hral na turnaji v Slovenskej Ľupči. Išlo o turnaj staršieho žiactva druhej najvyššej kategórie a v pavúku sa predstavilo 32 hráčov. Kevin ako 5. nasadený hráč prešiel až do semifinále, kde nebol vôbec bez šance. S Dulíkom prehral až tesne v treťom sete 3/6. Kevin si to vynahradil vo štvorhre po boku Davida Čierneho, ktorý hosťuje v TC EMPIRE Trnava v súťaži družstiev. Z 12 párov boli 2.nasadení a vo finále sa stretli aj s oddielovým kolegom Michaelom Škodom, ktorý hral so Slabým. Kevin s Davidom vyhrali 6/3 6/0.

Vynikajúcu víťaznú sériu ťahá Alfréd Almási, ktorý dokázal vyhrať dva turnaje do 10 rokov v rade. Prvý turnaj bol v Piešťanoch od 3.-4.8.2013 a pavúk tvorilo až 39 hráčov. Alfréd na ceste za titulom zviedol najťažší zápas proti Petrovi Kučerovi z Jaslovských Bohuníc už v osemfinále a vyhral 6/3. Vo štvrťfinále sa stretol s oddielovým kolegom Davidom Schwarcom, ktorý sa ako 8-ročný dokázal prebojovať až do štvrťfinále. Paradoxne v osemfinále vyradil taktiež oddielového kolegu Adriána Štancela. Alfréd vyhral 6/2 s Davidom a v semifinále a finále už bol nezastaviteľný, keď stratil iba jednu hru. Na turnaji v Piešťanoch zahrali vynikajúco aj dievčatá, keď Romana Zelenayová i Paula Nebylová sa prebojovali do štvrťfinále. Celkovo sme mali vo štvrťfinále až 4 zástupcov.

Ďalší turnaj bol v Nitre od 10.-11.8. a Alfréd bol opäť najlepší spomedzi 32 hráčov. Alfréd opäť narazil na Petra Kučeru, tentoraz až vo finále, a Alfréd jednoznačne vyhral 6/0.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.