Array

Medzinárodný turnaj do 16 rokov Trnava Cup sa uskutočnil v areáli TC EMPIRE Trnava od nedele 21.7.2013 a vyvrcholil presne o týždeň 28.7.2013 finálovými zápasmi dvojhry. Turnaj je zaradený do tretej kategórie a tento rok sa uskutočnil jeho druhý ročník.

V nedeľu odštartovala kvalifikácia chlapcov i dievčat, kde z 17-členného pavúka chlapcov postúpilo 8 najlepších chlapcov do hlavnej súťaže. Do kvalifikácie dievčat sa prihlásilo 7 dievčat, takže každá automaticky postupovala do hlavnej súťaže. Hlavná súťaž sa začala v utorok a veľkosť pavúka bola rovnaká ako pri kvalifikácii. Najvyššie nasadený bol u chlapcov Poliak Piotr Matuszewski, ktorému patrí 61. priečka v európskom rebríčku. U dievčat je to Ruska Alena Mashtakova, ktorá je na európskom rebríčku na 116. mieste. Celkovo sa na turnaji predstavilo 15 krajín. Minuloročnými víťazmi sa stali Patrik Néma a Katarína Strešnáková zo Slovenska, ktorí svoje tituly neobhajujú.

ceny

Tohtoročné ceny pre víťazov

Slováci mali v chlapčenskom pavúku dvoch nasadených hráčov, konkrétne tretieho Michala Seleckého a siedmeho Tomáša Líšku. Obaja svoje nasadenie potvrdili postupom do štvrťfinále, kde sa k nim pridal ešte nenasadený Ladislav Unčovský. Tomáš Líška sa počas celého turnaja trápil zo zdravotnými problémami a vyvrcholilo to práve vo štvrťfinále proti Rumunovi Moldovanovi, ktorý vyhral predošlý turnaj v Michalovciach. Tomáš nedokázal vzdorovať a prehral jasne 6/0 6/2. Aj po Tomášovej prehre stále bola nádej na slovenské finále, keďže Selecký aj Unčovský postúpili do semifinále v rozdielnych častiach pavúka. Selecký sa v semifinále stretol s prvým nasadeným Poliakom Matuszewskim. Zápas priniesol veľmi vyrovnané stretnutie, keď Poliak vyhral prvý set a v druhom dotiahol z 2/4 na 4/4 a mal breakball pri súperovom podaní. Tu sa ale zápas zlomil, keď súper ponúknutú šancu nevyužil a Michal sériou 8 hier po sebe vyhral 3/6 6/4 6/0. Unčovský nestačil v druhom semifinále na dobre hrajúceho Rumuna a prehral 4/6 1/6. Ladislav môže byť spokojný s vystúpením na turnaji, veď ako nenasadený to dotiahol až do semifinále a na tejto ceste dosiahol dve trojsetové víťazstvá.
Finálový zápas chlapcov patril k vrcholom turnaja a jednalo sa o najlepší zápas na turnaji. Moldovan začal stretnutie lepšie a po vedení 4/1 set dotiahol do víťazného konca 6/4. V druhom sete sa hra začala vyrovnávať a po tesnej koncovke Michal priviedol zápas do tretieho setu. Moldovan viedol v treťom sete 4/1 aj 5/2, za stavu 5/3 pri vlastnom servise premrhal vedenie 40:00, následne ďalšie dva matchbally, až nakoniec Selecký dotiahol na 5/5 a potom si už Selecký nenechal víťazstvo ujsť a využil svoj prvý matchball. Po výsledku 4/6 7/5 7/5 sa stal víťazom dvojhry na TRNAVA Cupe 2013. Michal ukázal v posledných dvoch zápasoch, že je už skutočný hráč, keď na pokraji vyradenia zahral svoje najlepšie víťazné údery a nečakal na chybu súpera. Práve tento fakt stál Moldovana víťazstvo, keď ani pri jednom z piatich matchballov nezariskoval.

selecky

Selecký so svojim trénerom

Chlapčenská štvorhra má taktiež slovenských víťazov, keď v konkurencii 13 párov nenašli premožiteľa Husár so Šobáňom. Paradoxom je, že oba semifinálové zápasy boli skrečované pre zranenia. Vo finále si Maroš s Filipom poradili s druhým nasadeným párom Bondarenko, Karpovets 6/3 6/4. Chalani boli vo finále štvorhrovejší a to rozhodlo.
U dievčat sa podarilo až 4 slovenským hráčkam postúpiť do štvrťfinále, keď k nasadeným Pillárovej a Palcátovej sa pridali ešte Matúšová a Lázárová. Lázárová sa v čisto slovenskom štvrťfinále predstavila proti o dva roky mladšej Pillárovej. Lázárová dokázala svoju súperku pretlačiť a zvíťazila v dvoch setoch. K Lázárovej sa postupom do semifinále pridala aj Palcátová, ale k slovenskému finále opäť neprišlo, pretože suverénna druhá nasadená Maďarka Udvardy proti Palcátovej nezaváhala a vyhrala jasne 6/0 6/2. Lázárová si v semifinále poradila s nepríjemnou Ukrajinkou Dankanych a po výsledku 6/2 7/5 postúpila do finále. Finálový zápas podobne ako u chlapcov priniesol vyrovnaný prvý set, v ktorom Udvardy dotiahla tiebreak do úspešného konca. Potom sa po úvodných troch hrách dostala Lázárová do vedenia 3/0 a set si už nenechala ujsť a jasne v ňom dominovala 6/0. Tretí set mal úplne opačný priebeh a lepšie sa pohybujúca Udvardy mala v ňom navrch a vyhrala 7/6 (3) 0/6 6/1. Obe súperky sa stretli proti sebe postavili aj vo finále štvorhry. Lázárová po boku Kožlejovej a Udvardy po boku Mashtakovej. Blízko k triumfu boli slovenské hráčky, ktorých od víťazstva delila jedna loptička, ale napokon sa tešili z triumfu súperky po výsledku 6/2 6/7 (5) 11/9. Panna Udvardy sa stala najúspešnejšou hráčkou Trnava Cupu U16 2013, keď dosiahla double na tomto turnaji po víťazstve vo dvojhre aj štvorhre.

Lazarova Udvardy

Zľava: Alexandra Lázárová (SVK), Panna Udvardy (HUN)

Teglas Fouraev

Semifinalisti štvorhry: zľava hore: Chepelev (RUS), Pavlovičová, Kosnáčová (SVK),

dole zľava: Fouraev, Teglas (HUN)

Celý turnaj prebehol v obrovských horúčavách a vďaka patrí hráčom aj celému organizačnému tímu, že turnaj mal aj v týchto extrémnych podmienkach plynulý a bezproblémový priebeh.

Pozrite si kompetné výsledky.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.