Array

Medzinárodný turnaj do 16 rokov Trnava Cup sa uskutočnil v areáli TC EMPIRE Trnava od nedele 21.7.2013 a vyvrcholil presne o týždeň 28.7.2013 finálovými zápasmi dvojhry. Turnaj je zaradený do tretej kategórie a tento rok sa uskutočnil jeho druhý ročník.

V nedeľu odštartovala kvalifikácia chlapcov i dievčat, kde z 17-členného pavúka chlapcov postúpilo 8 najlepších chlapcov do hlavnej súťaže. Do kvalifikácie dievčat sa prihlásilo 7 dievčat, takže každá automaticky postupovala do hlavnej súťaže. Hlavná súťaž sa začala v utorok a veľkosť pavúka bola rovnaká ako pri kvalifikácii. Najvyššie nasadený bol u chlapcov Poliak Piotr Matuszewski, ktorému patrí 61. priečka v európskom rebríčku. U dievčat je to Ruska Alena Mashtakova, ktorá je na európskom rebríčku na 116. mieste. Celkovo sa na turnaji predstavilo 15 krajín. Minuloročnými víťazmi sa stali Patrik Néma a Katarína Strešnáková zo Slovenska, ktorí svoje tituly neobhajujú.

ceny

Tohtoročné ceny pre víťazov

Slováci mali v chlapčenskom pavúku dvoch nasadených hráčov, konkrétne tretieho Michala Seleckého a siedmeho Tomáša Líšku. Obaja svoje nasadenie potvrdili postupom do štvrťfinále, kde sa k nim pridal ešte nenasadený Ladislav Unčovský. Tomáš Líška sa počas celého turnaja trápil zo zdravotnými problémami a vyvrcholilo to práve vo štvrťfinále proti Rumunovi Moldovanovi, ktorý vyhral predošlý turnaj v Michalovciach. Tomáš nedokázal vzdorovať a prehral jasne 6/0 6/2. Aj po Tomášovej prehre stále bola nádej na slovenské finále, keďže Selecký aj Unčovský postúpili do semifinále v rozdielnych častiach pavúka. Selecký sa v semifinále stretol s prvým nasadeným Poliakom Matuszewskim. Zápas priniesol veľmi vyrovnané stretnutie, keď Poliak vyhral prvý set a v druhom dotiahol z 2/4 na 4/4 a mal breakball pri súperovom podaní. Tu sa ale zápas zlomil, keď súper ponúknutú šancu nevyužil a Michal sériou 8 hier po sebe vyhral 3/6 6/4 6/0. Unčovský nestačil v druhom semifinále na dobre hrajúceho Rumuna a prehral 4/6 1/6. Ladislav môže byť spokojný s vystúpením na turnaji, veď ako nenasadený to dotiahol až do semifinále a na tejto ceste dosiahol dve trojsetové víťazstvá.
Finálový zápas chlapcov patril k vrcholom turnaja a jednalo sa o najlepší zápas na turnaji. Moldovan začal stretnutie lepšie a po vedení 4/1 set dotiahol do víťazného konca 6/4. V druhom sete sa hra začala vyrovnávať a po tesnej koncovke Michal priviedol zápas do tretieho setu. Moldovan viedol v treťom sete 4/1 aj 5/2, za stavu 5/3 pri vlastnom servise premrhal vedenie 40:00, následne ďalšie dva matchbally, až nakoniec Selecký dotiahol na 5/5 a potom si už Selecký nenechal víťazstvo ujsť a využil svoj prvý matchball. Po výsledku 4/6 7/5 7/5 sa stal víťazom dvojhry na TRNAVA Cupe 2013. Michal ukázal v posledných dvoch zápasoch, že je už skutočný hráč, keď na pokraji vyradenia zahral svoje najlepšie víťazné údery a nečakal na chybu súpera. Práve tento fakt stál Moldovana víťazstvo, keď ani pri jednom z piatich matchballov nezariskoval.

selecky

 Selecký so svojim trénerom

Chlapčenská štvorhra má taktiež slovenských víťazov, keď v konkurencii 13 párov nenašli premožiteľa Husár so Šobáňom. Paradoxom je, že oba semifinálové zápasy boli skrečované pre zranenia. Vo finále si Maroš s Filipom poradili s druhým nasadeným párom Bondarenko, Karpovets 6/3 6/4. Chalani boli vo finále štvorhrovejší a to rozhodlo.
U dievčat sa podarilo až 4 slovenským hráčkam postúpiť do štvrťfinále, keď k nasadeným Pillárovej a Palcátovej sa pridali ešte Matúšová a Lázárová. Lázárová sa v čisto slovenskom štvrťfinále predstavila proti o dva roky mladšej Pillárovej. Lázárová dokázala svoju súperku pretlačiť a zvíťazila v dvoch setoch. K Lázárovej sa postupom do semifinále pridala aj Palcátová, ale k slovenskému finále opäť neprišlo, pretože suverénna druhá nasadená Maďarka Udvardy proti Palcátovej nezaváhala a vyhrala jasne 6/0 6/2. Lázárová si v semifinále poradila s nepríjemnou Ukrajinkou Dankanych a po výsledku 6/2 7/5 postúpila do finále. Finálový zápas podobne ako u chlapcov priniesol vyrovnaný prvý set, v ktorom Udvardy dotiahla tiebreak do úspešného konca. Potom sa po úvodných troch hrách dostala Lázárová do vedenia 3/0 a set si už nenechala ujsť a jasne v ňom dominovala 6/0. Tretí set mal úplne opačný priebeh a lepšie sa pohybujúca Udvardy mala v ňom navrch a vyhrala 7/6 (3) 0/6 6/1. Obe súperky sa stretli proti sebe postavili aj vo finále štvorhry. Lázárová po boku Kožlejovej a Udvardy po boku Mashtakovej. Blízko k triumfu boli slovenské hráčky, ktorých od víťazstva delila jedna loptička, ale napokon sa tešili z triumfu súperky po výsledku 6/2 6/7 (5) 11/9. Panna Udvardy sa stala najúspešnejšou hráčkou Trnava Cupu U16 2013, keď dosiahla double na tomto turnaji po víťazstve vo dvojhre aj štvorhre.

Lazarova Udvardy

Zľava: Alexandra Lázárová (SVK), Panna Udvardy (HUN)

Bondarenko Karpovets Dankanych 

3.miesto štvorhra: zľava: Bondarenko, Karpovets, 3. miesto dvojhra: Dankanych

stvorhra dievcata

Zľava: Kožlejová, Lázárová, Mashtakova, Udvardy

Chepelev

 Kosnacova Pavlovicova

Teglas Fouraev

Semifinalisti štvorhry: zľava hore: Chepelev (RUS), Pavlovičová, Kosnáčová (SVK),

dole zľava: Fouraev, Teglas (HUN)

Celý turnaj prebehol v obrovských horúčavách a vďaka patrí hráčom aj celému organizačnému tímu, že turnaj mal aj v týchto extrémnych podmienkach plynulý a bezproblémový priebeh.

Pozrite si kompetné výsledky.

   
 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.