Array

Regionálne kolá Detského DC a FC majú nadväznosť na oblastné kolá, v ktorých sa predstavilo 6 tímov z TC EMPIRE Trnava. Trom z nich sa podarilo kvalifikovať do regionálneho kola, kde sa snažili o postup na celoslovenské kolo. Paradoxom je, že v kategórii detí sa posunula veková hranica na 10 rokov, takže takmer identické družtvá súťažili o možnosť zahrať si o účasť v NTC, kde sa koná finále turnaja.

Družstvo chlapcov TC EMPIRE Trnava A reprezentovali Tomáš Lánik a Stanislav Valent. Kapitánom bol Radovan Jakab.

Družstvo chlapcov TC EMPIRE Trnava C reprezentovali Dominik Cvik a Alfréd Almásy s kapitánom p.Cvikom.

Družstvo dievčat TC EMPIRE Trnava A reprezentovali Nina Stankovská a Simona Krištofovičová s kapitánkou Monikou Kupkovou.

Osem družstiev bolo rozdelených do dvoch štvročlenných skupín, odkiaľ prvé dve družstvá postupovali do semifinále, kde sa stretli prví s druhými. Už v skupine sa stretli obe chlapčenské družstvá, kde zvíťazilo A-čko jasne bez straty body. A-čko bolo suverénne i v ďalších dvoch zápasoch a postúpili z prvého miesta do semifinále. C-čku ušiel postup o vlások, keď v rozhodujúcom stretnutí prehrali 2/3 proti Leviciam.

A-čko sa v semifinále stretlo s TA NET Trnava a dominovali výsledkom 3/0. Tento výsledok zaručil chlapcom postup do celoslovenského finále. O výhodnejšiu pozíciu vo finálom kole v NTC sa stretli s Kúpeľmi Piešťany a tesne prehrali 2/3. Celkovo sa A družstvo umiestnilo na druhom mieste a postúpili do finálového kola.

region detsky DC

Družstvo chlapcov: zľava - Lánik, Valent, kapitán Jakab

Družstvo dievčat hralo rovnakým systémom a v základnej skupine sa stretli postupne s Piešťanmi, Hlohovcom a Novou Generáciou. Dievčatá nedali nikomu šancu a jasne postúpili z prvého miesta do semifinále. Tam už na nich čakalo družstvo z Trenčína, ktoré im nezabránilo v rozlete a vyhrali bez straty bodu. Nabudené víťazstvom a definitívnym postupom z regionálneho kola sa vo finále stretli s dievčatami zo Šamorína. V tomto stretnutí dievčatá ťahali za kratší koniec a prehrali tesne 2/3.

region detsky fc

Družstvo dievčat: zľava - Krištofovičová, kapitánka Kupková, Stankovská

Obom družstvám srdečne blahoželáme a držíme palce vo finále v NTC.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.