Array

Posunuté termíny majstrovstiev Slovenska mládežníckych kategórií boli na programe od 20. do 24. augusta 2020. Na úvod si zmerali sily kategórie dorastu a mladšieho žiactva, ktoré priniesli bohatú medailovú nádielku pre náš klub:

Dylan Bairo: 2. miesto dvojhra a 1. miesto štvorhra

Natália Kročková: 2. miesto dvojhra a 1. miesto štvorhra

Peter Benjamín Privara: 2. miesto dvojhra

Radka Zelníčková: 3. miesto dvojhra a 1. miesto štvorhra

Tomáš Lánik: 2. miesto štvorhra

Samuel Kyjaci: 3. miesto štvorhra

Najbližšie k titule vo dvojhre mal Dylan Bairo, zverenec Petra Lajkepa,  ktorý v druhom sete s Matunákom nevyužil matchball a prehral v troch setoch. Dylan bol na ceste do finále suverénny a iba Petráško v semifinále ho trápil v prvom sete. Dylan sa stal majstrom Slovenska vo štvorhre, keď s partnerom Kriškom triumfovali bez straty setu.

Natália Kročková, zverenkyňa Michala Brtka, zopakovala rovnaký výsledok ako Dylan, keď získala striebro vo dvojhre a zlato vo štvorhre. Natália s deblovou partnerkou Depešovou najprv jasne vyhrali titul majsteriek vo štvorhre, aby si to nakoniec rozdali aj vo finále dvojhry. Natália ťahala za kratší koniec a prehrala 4/6 1/6.

Peter Benjamín Privara, zverenec Daniela Trčku, sa vynikajúco popasoval aj s o 2 roky staršími súpermi a dokráčal až do finále dvojhry bez straty setu. V ňom narazil na Lukáša Pokorného a v trojsetovej bitke prehral 7/6 1/6 3/6.

Vo štvorhre dorastencov sme mali až dvojnásobné medailové zastúpenie, keď Samo Kyjaci, zverenec Róberta Gašparetza, spolu s Petrom Kučerom tesne skončili pred prahom finále, keď podľahli až po supertiebreaku páru Naď, Michalík. Tomáš Lánik, zverenec Karola Becka, bol spolu s Michalom Novankým v hornej časti pavúka a vo finále nestačili taktiež na Naďa s Michalíkom 6/7 4/6.

V dorastenkách Radka Zelníčková, zverenkyňa Patrika Fabiana, uhrala semifinále dvojhry a stala sa majsterkou Slovensko vo štvorhre. Radka v semifinále dvojhry nestačila na neskoršiu víťazku Daubnerovú 3/6 6/4 3/6. Chuť si napravila po boku Behúlovej, keď vyhrali vo finále nad párom Kyseľová, Janogová 7/6 7/5.