Array

Veľkým úspechom skončili majstrovstvá mladšieho žiactva v Piešťanoch, kde Viktor Bánczi potvrdil post nasadenej jednotky ako i obhájenie titulu z halovej sezóny a stal sa halovým majstrom Slovenska i na vonkajších dvorcoch. Cesta za titulom nebola taká suverénna ako v hale, veď vo štrťfinále ho potrápil David Čierny (spoluhráč z družstva mladších žiakov) po výsledku 6/2 7/6. Na druhej strane treba spomenúť, že Viktorova dominancia bola badateľná, pretože v ostatných zápasoch si počínal suverénne a zaslúžene získal titul majstra Slovenska. Vo finále si poradil so Samuelom Pavlovčákom po setoch 6/1 6/3. Príchuť titulu je sladšia aj z toho dôvodu, že víťaz má zabezpečený výjazd na turnaj do USA.

img 0313

Dekorácia Viktora prezidentom Slovenského tenisového zväzu Tiborom Mackom

Viktor sa spolu s Ladislavom Lörinczom prebojovali suverénne do finále štvorhry, kde na nich čakal Kevin Kurtin s Davidom Čiernym. Kuriozitou tohto stretnutia bolo to, že sa v ňom stretli traja členovia družstva mladších žiakov TC EMPIRE Trnava a navyše i Laci sa pripravuje pod dohľadom trénerov TC EMPIRE Trnava. Zaujímavý súboj, kde sa všetci štyria aktéri výborne poznali sa skončil v prospech Kevina a Davida, ktorí triumfovali 6/3 6/4.

stvorhra MSR ml ziaci 2012 Viktor a Laci
Aktéri finálového zápasu štvorhry Viktor a Laci - druhé miesto vo štvorhre

U dievčat sa sympatickým výkonom predstavila Natália Schwarcová, ktorá uhrala kolo a potom potrápila druhú nasadenú Adriánu Šenkárovú (taktiež oddielové kolegyne), keď favoritka musela v prvom sete odvraciať dva setbally a po setoch 7/6 6/3 nakoniec postúpila do tretieho kola. Do Adriány sa vkladali veľké nádeje, veď obhajovala halový majstrovský titul. Adriána sa počas celého turnaja vo dvojhre trápila a skončila na rakete Lenky Starej vo štvrťfinále, ktorá to dotiahla až do finále. Adriána si napravila chuť vo štvorhre, kde po boku novej majsterky Slovenska Roháčovej vybojovali titul po finálom zápase nad Pillarovou a Morvayovou jasne 6/1 6/3.

stvorhra MSR ml ziacky 2012 1 stvorhra MSR ml ziacky 2012 2

Aktérky finálového zápasu štvorhry

Adriána a Laura - majsterky Slovenska do 12 rokov

Kategória dorastu bojovala o tituly majstrov Slovenska v Žiline. Vo dvojhre sa nepodarilo siahnuť na medailu, keď dve želiezka v ohni skončili vo štvrťfinále. Sarah Mária Juráková nestačila na budúcu majsterku Slovenska Kristínu Schmiedlovú po troch setoch 2/6 6/3 3/6. Tamara Kupová (ešte stále staršia žiačka) nestačila vo výbornej forme hrajúcu Šarlotu Česnekovú 1/6 1/6. Tamara ukázala svoj potenciál a Sarah môže tešiť kvalitný predvedený výkon, ktorý pretavila do titulu majsterky Slovenska vo štvorhre po boku Terezy Ilavskej. Vo finále si poradili s Majorovou a Šramkovou Martou hladko po setoch 6/1 6/2.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.