14.-20.03.2011

 

V dňoch 14. až 20. marca 2011 sa v areáli TC EMPIRE Trnava, v krytej hale Empire na troch taraflexových dvorcoch, uskutočnil 4.ročník medzinárodného turnaja ITF do 18 rokov štvrtej kategórie EMPIRE Cup 2011. Turnaj sa začal kvalifikáciou, kde sa v chlapčenskej časti predstavilo iba 13 chlapcov z dôvodu veľkého množstva odhlásených hráčov. Je veľká škoda, že slovenskí hráči neprišli na turnaj v pozícii náhradníkov do kvalifikácie, čo by im umožnilo zúčastniť sa tohto turnaja. Z kvalifikácie sa do hlavnej súťaže predral zo Slovákov iba Oliver Nagy, ktorý na to ako jediný potreboval dva zápasy. Dievčenská kvalifikácia bola plná a sitom prešla iba Marta Šramková.
Najvyššie nasadenými hráčmi v chlapčenskom i dievčenskom pavúku boli Slováci a to Filip Vittek a Veronika Záteková. Na nemilé prekvapenie obaja skončili už vo svojich prvých kolách, keď Filip podľahol Nemcovi Wagnerovi a Veronika Češke Poletinovej, ktorá to dotiahla nakoniec až do semifinále. Filip si napravil reputáciu aspoň vo štvorhre, kde sa spolu s Michalom Kianičkom dostali do finále. Prekvapivým ale určite zaslúženým víťazom chlapčenskej dvojhry sa stal 16. nasadený Michal Kianička z STU Bratislava, pre ktorého to je najväčší úspech v jeho doterajšej kariére a veríme, že bude v takýchto výsledkoch pokračovať i naďalej. Michal predviedol koncentrované výkony s pestrou paletou úderov. Určite teší slovenský víťaz, škoda len, že sa k Michalovi nepridal ďalší Slovák, ktorý by prešiel úvodnými kolami, keďže v osemfinále bol Michal už posledným zástupcom Slovenska. V chlapčenskej štvorhre hájili farby Slovenska najlepšie Vittek s Kianičkom, ktorí podľahli vo finále talianskemu páru Napolitano, Bonadio 7/6 6/2.

Finalisti štvorhry EMPIRE Cup 2011 - ITF U18 Grade 4

 Finalisti štvorhry
Zľava: Bonadio, Napolitano, Kianička, Vittek

 

 

Víťazkou vo dvojhre dievčat sa už tradične stala hráčka z Českej republiky a to konkrétne nenasadená Kristýna Roučková. Tradične hovorím preto, lebo v doterajších ročníkoch sme ešte nespoznali inú víťazku ako z Českej republiky. Vo finále sa stretla s kvalifikantkou Lottner z Nemecka a vyhrala 6/4 6/3. Najďalej medzi dievčatami zo Slovenska sa dostala Antónia Markušková a to do štvrťfinále, kde skončila na rakete kvalifikantky Lekaj z Chorvátska po výsledku 7/5 5/7 6/2. Celkovo vo štvrťfinále boli až tri kvalifikantky a iba jedna nasadená hráčka, ktorá sa ale do semifinále nedostala.  Určite teší víťazstvo Markuškovej a Michaly Kuchárovej vo štvorhre, kde vo finále zdolali poľsko-nemecký pár Csarnik, Matysová 4/6 6/0 10/6.

 

Víťazky štvorhry EMPIRE Cup 2011 - ITF U18 Grade 4

 Víťazky štvorhry
Zľava: Kuchárová, Markušková

 

Turnaj si určite získal svoje miesto v kalendári juniorských turnajov, pretože sa v súťaži predstavili hráči a hráčky z 20 krajín, kde k tým najexotickejším patrila India, z ktorej pochádza finalista dvojhry Mohit Mayur Jayaprakash. Turnaj patrí k obľúbeným aj vďaka krásnemu areálu, ktorý ponúka spolu s hotelom Empire komfort pre hráčov. V budúcnosti sa určite ponúka otázka zvýšenia kategórie turnaja, ktorý by dokázal prilákať kompletnú slovenskú juniorskú špičku.


 

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.