V týždni od 11.-17.3.2013 sa v pevnej hale TC EMPIRE Trnava uskutočnil 6.ročník medzinárodného turnaja dorastencov EMPIRE Cup 2013. Turnaj patrí do štvrtej najvyššej kategórie a tento rok sme privítali účastníkov zo 17 krajín. Turnaj odštartoval jednodňovou kvalifikáciou v nedeľu, v ktorej sa predstavilo celkovo 16 Slovákov, ale do hlavnej súťaže sa podarilo prebojovať iba Búřilovi a Štarkemu a u dievčat iba Dolákovej.
Zo Slovákov určite najviac zaujal už spomínaný Ivan Štarke, ktorý to dotiahol z kvalifikácie až do semifinále. Nemenej prekvapil aj Patrik Obal, ktorý taktiež stroskotal až v semifinále. Obaja sa prebojovali do semifinále iba cez trojsetové zápasy s výnimkou Štarkeho v prvom kole. Obaja prevádzali trpezlivý a poctivý tenis od základnej čiary a opierali sa o kvalitný servis. Štarke na ceste do semifinále zdolal Slovákov Vajdu v osemfinále a Molčana v štvrťfinále. Obal narazil iba na jedného Slováka Blaška v štvrťfinále a po odvrátenom matchbale ho zdolal 3/6 6/4 7/6(8). Finálový súboj už ale patril zahraničným hráčom, konkrétne Phillipovi Greskovi z Poľska a Markovi Osmakcicovi zo Švajčiarska. Phillip Gresk triumfoval po trojsetovom zápase 6/7(4) 6/3 6/4, keď o zápase rozhodli dve stratené podania Švajčiara. Gresk sa opieral o drvivý servis, trpezlivú hru od základnej čiary s kvalitným rezaným backhandom a rýchlym forehandom.
Gresk získal na turnaji double, keď po boku Rumuna Borzu vyhral i štvorhru. Vo finále zdolali slovenský pár Blaško, Molčan 7/5 6/4. Do semifinále sa prebojovali ešte Kulich so Štarkem, ktorí prehrali práve s Blaškom a Molčanom hladko 6/0 6/2.
V dievčenskom pavúku sme sa hneď rozlúčili s 1.nasadenou Ukrajinkou Fedoryshyn, ktorá podľahla Poľke Frech. Tá sa nakoniec po spanilej jazde stala víťazkou turnaja a nedokázala ju zastaviť ani domáca Tamara Kupková i keď viedla 7/5 2/0 a mala loptu na 3/0 a v semifinále dovtedy suverénna Katarína Strešnáková, ktorej nestačilo vedenie 6/2 4/1. Po vydretých víťazstvách si vo finále triumf nenechala ujsť a jasne dominovala nad Českou Annou Vrbenskou 6/1 6/3. Do semifinále sa prebojovala ešte aj Šarlota Česneková, ktorá v semifinále doplatila na chorobu a nebola na sto percent pripravená. Mrzia skreče Mhalíkovej a Kužmovej, ktoré neboli zdravotne v poriadku. Kužmová sa i napriek zdravotným problémom dokázala spolu so Strešnákovou prebojovať do finále štvorhry. Tam už ale nestačili na domáce Sarah Máriu Jurákovú a Barboru Kötelesovú po výsledku 6/2 6/2. Raritou sú určite štyri skreče prvého kola.
Touto cestou chcem poďakovať všetkým sponzorom, bez ktorých by sa takéto podujatie nemohlo konať a samozrejme hráčom, ktorý sa zúčastnili tohto podujatia. Tento rok nenastali žiadne rušivé momenty určite aj vďaka dobrému športovému správaniu hráčov a samozrejme i vďaka dobrej práci celého organizačného tímu turnaja.

dievcata finale

 

 

Oznamy

Termínová listina 2020

Platba faktúr

Od dnešného dňa 11.6.2020 je možné uhradiť faktúry za tréningový proces aj v hotovosti v letnom bare EMPIRE. 

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.