Sezóna 2011 priniesla do radov tímu nového člena Jaroslava Pospíšila z Česka, ktorý triumfoval na challengrovom turnaji ATP Challenger Trophy v roku 2010 a nahradil v družstve Jiřiho Vaněka. Klub TC EMPIRE Trnava sa prebojoval až do finále extraligy, kde podľahol TK Slávia Agrofert STU Bratislava 3:4 a obsadil konečné 2. miesto.

Posilnení víťazstvom v semifinále nad Slovanom a v zostave už aj s Jaroslavom Pospíšilom sme cestovali do Bratislavy na finálový zápas proti Slávii Agrofert STU Bratislava. Čakal sa vyrovnaný zápas, veď súper nastupoval v zostave aj s Kližanom. Ďalej ho dopĺňali Semjan, Gombos, Pažický a Krošlák. Zo zostavy TC EMPIRE bol vynechaný Nebyla, pred ktorým dostal šancu ešte junior Vittek. Ukázalo sa to ako správny krok, veď zmietol skúseného Krošláka 6:2 6:2 a nasmeroval Trnavu na víťaznú vlnu. Vitteka napodobnili ešte Čapkovič a Beck a zdalo sa, že zápas je veľmi dobre rozohraný aj pri prehre Stančíka s Pažickým.

Za stavu 3:1 nastúpili na záverečnú dvojhru Pospíšil s Kližanom a pri výhre Pospíšila by o zápase bolo predčasne rozhodnuté. Pospíšil sa pomalšie rozbiehal, ale po prehratom prvom sete prišla výhra v druhom a na rade rozhodujúci set. Pospíšil to dotiahol k dvom mečbalom pri podaní Kližana za stavu 5:4 a 15:40, ale to bolo z jeho strany všetko a napokon prehral 5:7 v treťom sete. Družstvo sa napriek takejto nešťastnej prehre zomklo a stále stačilo vyhrať iba jednu štvorhru. Postavili sme jednu silnú štvorhru s Beckom a Pospíšilom a verili vo výhru. Pospíšilovi však nebolo súdené v ten deň vyhrať a spolu s Beckom prehrali nad Pažickým a Kližanom 6:4 v treťom sete. Bratislavčania si už nenechali ujsť víťazstvo a Krošlák so Semjanom triumfovali nad Čapkovičom a Stančíkom v dvoch setoch. TC EMPIRE Trnava splnil cieľ pred sezónou dostať sa minimálne do finále, čo v konečnom dôsledku teší, aj keď na finálový zápas sa bude ťažko spomínať pri nevyužitých mečbaloch na celkové víťazstvo.

Semifinále extraligy mužov 2011

TC EMPIRE Trnava nastúpil proti Slovanu  v semifinále v rovnakom zložení ako v Prešove a súper hral v zložení: Martin, Mečíř, Hrbatý, Kovalík a Macko. Pri týchto zostavách bol miernym favoritom Slovan, ale i napriek tomu sa očakávalo vynikajúce stretnutie. Škoda len, že nevyšlo počasie a na máj bolo veľmi chladno a veterno. I napriek tomu si do hľadiska našlo cestu dosť priaznivcov, ktorí boli svedkami opäť veľmi vyrovnaného stretnutia. Asi kľúčovým okamžikom stretnutia bolo zranenie Hrbatého vo dvojhre proti Stančíkovi za stavu 5:3 v prvom sete pre Stančíka. Tým pádom Hrbatý nemohol nastúpiť ani do štvorhry, čo výrazne oslabilo pozíciu Slovana. Po dvojhrách viedol EMPIRE 3:2 a pri neúčasti Hrbatého bola konečne na dosah finálová účasť. Štvorhry boli napínavé až do konca, kde sa posledný vytúžený bol podarilo získať dvojici Beck, Vittek, ktorá porazila Martina s Mackom po trojsetovej bitke a celkovo 4:3 na zápasy.

Štvrťfinále extraligy mužov 2011

Pre družstvo je veľmi dobré, že zostalo opäť pokope a vytvoril sa súdržný tím, ktorý to mohol dotiahnuť ďaleko. Hneď v úvode nás však postihli zlé správy a to, že sa zranil Zalán Klempa, Rišo Stano a Jaroslav Pospíšil musel dať prednosť pražskému challengeru. I napriek tomu sme v úvodnom zápase proti Prešovu boli jasní favoriti v zostave: Beck, Čapkovič, Stančík, Nebyla, Vittek. Prekvapivo zaváhal jedine Beck a s celkovým skóre 6:1 sa postúpilo do semifinále, kde nás, ako obvykle, čakal Slovan tentoraz na domácej pôde.

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.