Extraligový tím TC EMPIRE Trnava mal v roku 2012 opäť tie najvyššie ciele, keďže rok predtým mu titul ušiel iba o vlások. Tím sa výrazne posilnil o daviscupového reprezentanta Pavla Červenáka. Trnavský klub si napokon vybojoval tretie miesto po hladkom triumfe nad TK Ratufa Levice 5:0.

Červenák patril k hlavným ťahúňom družstva, keďže mu antuka vyhovuje. Stálice zostavy Kamil Čapkovič a Ján Stančík nemohli taktiež chýbať. Tím získal taktiež vynikajúceho a nádejného juniora Olivera Nagya, pre ktorého to bola vynikajúca skúsenosť nastúpiť vedľa takých vynikajúcich tenistov. Osvedčila sa i minuloročná posila z Česka, tentoraz na semifinálový zápas nastúpil Marek Michalička, ktorý nahradil zraneného Pospíšila. Zostava je doplnená i o domácich odchovancov Filipa Vitteka, Richarda Stana a Igora Wachtera. Tento rok sme sa museli zaobísť bez Karola Becka, ktorý to skúšal v semifinále proti Kližanovi, ale zranenie ho nepustilo do hry.

O 3. miesto:

Zápas o tretie miesto nám prisúdil súpera z Levíc - TK Ratufa Levice, ktorý už nebol taký atraktívny a podľa toho vyzerala i súpiska hostí, ktorí prišli bez najväčších opôr a hladko prehrali všetky zápasy. Zápas sa odohral v hale EMPIRE, nakoľko vonku pršalo a kurty neboli spôsobilé pre hru. Víťazstvom v tomto zápase obsadil klub TC EMPIRE Trnava v roku 2012 3. miesto. Štvorhry sa pre nepriaznivé počasie za rozhodnutého stavu nehrali.

TC EMPIRE Trnava( A ) 5:0 10:0 60:16

Extraligový tím z roku 2012 - zľava: Vittek, Čapkovič, Stančík, Červenák a Wachter

Semifinále extraligy mužov 2012

Semifinálový žreb nám postavil do cesty minuloročného víťaza TK Slávia Agrofert STU Bratislava, tentoraz na domácej pôde. Trnavská zostava bola v najsilnejšom zložení: Beck, Červenák, Čapkovič, Michalička a Stančík. Zápas začal veľmi dobre, veď Stančík i Michalička nedovolili svojim súperom uhrať ani set. Celý zápas sa začal lámať na tretej dvojhre medzi Čapkovičom a Semjanom, kde Čapkovič v závere tretieho setu nevyužil mečbal a Semjan sa dokázal chytiť šance a triumfovať v tajbrejku záverečného setu. Zápas Beck - Kližan bol jasný pre súpera, keďže Beck nebol 100% fit a vzdal po pár gemoch. O výhodnejšiu pozíciu pred štvorhrami sa pobili Červenák s Gombosom, kde sa misky váh naklonili na stranu Bratislavčanov. Tí nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca, keď sa Kližan so Semjanom postarali o štvrtý vítazný bod.

Štvrťfinále extraligy mužov 2012

Žreb prvého kola prisúdil TC EMPIRE Trnava klub TK Kúpele Piešťany. Čakal sa veľmi vyrovnaný zápas, keďže zostava TC EMPIRE bola oklieštená a chýbali Čapkovič i Michalička. Zápas hostia rozohrali veľmi dobre, veď viedli po úvodných dvojhrách 2:0, keď Wachter nestačil na Vida, Nagy na Oravca a Stančík hral so Šafránkom tretí set. Nakoniec Jano Stančík vybojoval prvý bod a naštartoval trnavských tenistov, ktorí v zostávajúcich zápasoch nedali súperovi šancu a vyhrali 5:2.

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.