Cez víkend 17.-18.1.2015 pokračovali halové masjtrovstvá Slovenska kategóriou mladších žiačok, ktoré sa uskutočnili na Slovane Bratislava. Náš klub reprezentovali Natália Slabá a Romana Zelenayová.

Naše hráčky sa v konkurencii 30 hráčok nestratili a škoda, že na seba narazili v druhom kole. Romana mala na úvod ťažký žreb, keď sa stretla so slovenskou deviatkou Behúlovou. Prvý set jednoznačne vyhrala 6/0, keď profitovala hlavne z chýb súperky. Druhý set bol oveľa vyrovnanejší, súperka spresnila hru a dostala sa do vedenia 4/1. Romana v ďalšom priebehu svojou aktivitou ale i vynikajúcou obranou prinútila súperku ku chybám a dokázala otočiť na 6/4.  Natália si v prvom kole bez väčších problémov poradila s Kovárovou 6/0 6/2. Druhé kolo priniesol ich vzájomný súboj a Romana ho začala veľmi dobre, keď zvíťazila v prvom sete 6/1. V druhom sete sa Natália začala tlačiť na sieť a svojimi drive volejmi narušila obranu Romany. Natália po zlepšenej hre vyhrala druhý set 6/2. Rozhodujúci tretí set Natália tlačila Romanu stále do väčšej defenzívy a hoci Romana vďaka vynikajúcemu pohybu odvrátila množstvo stratených lôpt, Natália zápas dotiahla do víťazného konca 1/6 6/3 6/2. 

Natália rozohrala štvrťfinále o hodinu a bol to ďalší trojsetový zápas. Natália zápas rozohrala výborne, keď viedla pohodlne 6/2 4/1. Ďarmatiová sa ale nevzdala a húževnatou hrou bez chýb otočila na 7/5. Natália začala tretí set opäť veľmi agresívne a prinieslo jej to vedenie opäť 4/1. Následne ale zvolnila aj v dôsledku toho, že jej dochádzali sily a Ďarmatiová sa dotiahla na 3/4. Rozhodujúca lopta prišla za stavu 4/3 40:30 pri podaní Natálie, keď Ďarmatiová vyhodila ľahkú loptu a Natália dotiahla zápas na konečných 6/2 5/7 6/3.

V pondelňajšom semifinále nastúpila proti druhej nasadenej Jaškovej. Jašková je silová hráčka a počas celého zápasu sa snažila diktovať tempo hry. Natália sa výborne pohybovala a držala Jaškovú v dlhých výmenách. Natálii sa nepodarilo dobre rozohrať zápas, keď zo sľubne rozohratých gemov bolo zrazu 0/4. Natália nakoniec uhrala jednu hru a prehrala prvý set 1/6. V druhom sete Natália zachytila úvod setu a hneď sa to odzrkadlilo na priebehu setu. Hra sa vyrovnala a Natália svoju súperku poriadne preverila. Jašková dokázala ustáť dôležité momenty a postúpila do finále po výsledku 6/1 6/4. 

Natália nastúpila vo štvorhre po boku Pinkovej a Romana s Marušinovou. Obom párom sa podarilo postúpiť do semifinále a získali bronzové medaile.

Obe dievčatá podali veľmi kvalitné výkony. V tejto vekovej kategórii sú jasne najlepšie Suchánková s Jaškovou a potom je viecero vyrovnaných dievčat, kam by som určite zaradiť aj obe naše hráčky.

Romana HMSR2015

Romana (vpravo) so svojou deblovou spoluhráčkou Marušinovou

Slaba HMSR2015

Natália Slabá

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.