Titul medzinárodnej majsterky Slovenka v tenise žien zo 75-tisícového turnaja EMPIRE Slovak Open putuje z Trnavy zásluhou Plzenčanky Barbory Záhlavovej-Strýcovej do Česka.

Vo finále piateho ročníka podujatia, ktoré sa pre dážď v tenisovom areáli EMPIRE hralo až v nedeľu popoludní, zdolala druhú nasadenú Talianku Karin Knappovú (WTA 113.) 6:2, 6:4 za 1:53 h.

"Toto bol môj tretí štart v Trnave a som rada, že víťazný," vravela 27-ročná Češka. Na dvorce sa vrátila v apríli po polročnom dištanci za užitie zakázanej látky. "Po dlhej prestávke som hrala na tretej akcii a hneď som vyhrala. Som nadšená," neskrývala radosť hráčka, ktorá spadla až na 189. miesto rebríčka. Päť predchádzajúcich sezón vždy končila v prvej stovke, hrou v Trnave potvrdila, že do nej patrí. "Bude to ešte dlhá cesta, kým sa mi podarí vrátiť na niekdajšie pozície. No teším sa na to," dodala Záhlavová-Strýcová.

Podľa slov víťazky finále, ktorého začiatok sa posunul pre dážď o tri a pol hodiny, odštartovala nervózne. "Bola som však v prvom sete aktívnejšia, v druhom mi tuhli ruky, podmienky boli naozaj ťažké, chlad a nepríjemný vietor," komentovala česká tenistka. Po piatich rokoch ju už netrénuje manžel, ale Francúz Jerome Adamec. Ten ju sprevádzal aj v Trnave, jemu ďakovala po finále za prvý spoločný úspech. Získala zaň 11 400 dolárov a 110 bodov do rebríčka.

Česká tenistka Renata Voráčová získala v piatom ročníku turnaja v Trnave už tretí titul vo štvorhre - po rokoch 2011, 2012 vyhrala po boku Mervany Jugičovej-Salkičovej z Bosny a Hercegoviny (na snímke) aj titul medzinárodnej šampiónky Slovenska na EMPIRE Slovak Open 2013.

Dvojica zdolala v jednoznačnom finále mladé Slovenky Janu Čepelovú a Karolínou Schmiedlovou 6:1, 6:1. Voráčová (29 r.), víťazka 8 turnajov z okruhu WTA a niekoľkých desiatok podujatí ITF, získala v tomto roku svoj tretí titul na úrovni ITF. Pravda, najcennejší. S partnerkou, ktorá v utorok oslávi 33. narodeniny, sa dali dokopy v Trnave, v minulosti však už raz spolu hrali a dotiahli to do finále. "Renata je skvelá deblistka," pochválila partnerku Jugičová-Salkičová. "V Trnave hrám rada, darí sa mi tu. Mám ambíciu dostať sa na vyššie turnaje, ale keď mi to nevyjde, aj v budúcnosti sa sem vrátim," sľúbila rodáčka zo Zlína, aktuálne 70. hráčka deblového poradia.
"Dnes sme nehrali dobre, ale keby sme aj hrali lepšie, asi by sme nad skúseným párom nevyhrali..." konštatovala Karolína Schmiedlová.

DSC 9344u

Víťazka dvojhry: Barbora Záhlavová Strýcová (CZE)

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.