Array

Sára Kašťáková a Natália Kročková boli úspešné na medzinárodnom turnaji do 14 rokov druhej najvyššej kategórie v rakúskom Oberpullendorfe, ktorý sa konal od 7. do 11.6.2021.

Natália sa prebojovala až do finále, keď ako 5.nasadená postupne porazila Lederer 6/1 6/1, Dobiášovú 1/6 6/2 6/0, Erard 6/4 6/0 a Samsonovu 6/4 1/6 6/4. Až vo finále nestačila na Forejtovú po výsledku 2/6 1/6. 

Sára zvládla úvodné dva zápasy rovnako po výsledku 6/3 6/0 a suverénne postúpila do štvrťfinále. Vo štvrťfinále ju zastavila už spomínaná Samsonova 4/6 1/6.

Dievčatá už tradične spolu zahrali aj štvorhru a bol z toho veľmi pekný výsledok v podobe prebojovania sa do finále. Na ceste do finále nestratili ani set a celkový triumf im ušiel až v supertiebreaku. 

Pripájame aj hodnotenia dievčat.

Sára Kašťáková:

1. Kolo Anghel: 1. Kolo som hrala dobre, to čo trénujem, útočila som a v správnej chvíli som väčšinou volila správne údery. Veľmi podstatný gem bol zo 4:3 na 5:3 kde som otočila aj pár súperkinych break ballov a gem som nakoniec vyhrala. V druhom sete som nepovolila a stupňovala som svoj výkon. Napokon som vyhrala 6:3 6:0.

2. Kolo Tuzson: V ďalšom kole sa mi hralo zo začiatku trochu horšie a robila som veľa nevynútených chýb, ale keď som sa viac uvoľnila a začala hrať viac útočne a aj keď mi to hneď nevychádzalo postupným náskokom som si začala viac veriť. Znovu bol dôležitý gem v prvom sete na 5:3. Vyhrala som 6:3 6:0.

3. Kolo Samsonová: V ďalšom kole som nebola favoritkou no začala som 0:3, potom som sa uvoľnila a otočila som na 4:3 no tentokrát sa mi po dlhom geme nepodarilo vyhrať gem na 5:3 a bolo 4:4. Stále som bojovala, bohužiaľ neúspešne. V druhom sete som začala robiť viac chýb, aj keď som prehrávala 0:5 nevzdávala som sa, aj keď súperka mala 3 matchbally. Napokon som prehrala 4:6 1:6.

Natália Kročkova:

1. kolo Lederer: na začiatku som bola nervózna a bolo to vidieť aj na mojej hre, ale súperka mi tam pomohla jej chybami. Na začiatku druhého setu som už začala byť uvoľnená a údery boli aj celkom presné a zápas som doviedla do úspešného konca.

2. kolo Dobiasova: začiatok zápasu a cely prvý set som hrala nepresne, nervózne a prehrala som ho 1:6. Druhý set som už začala hrať lepšie a súperka tam urobila aj viac chýb a tretí set som si to už postrážila, začala som hrať aj odvážnejsie a zápas som si dohrala.

3. kolo Erard: prvý set sme hrali vyrovnane, pri konci setu som si tam vyberala dobre údery a vyhrala som ho 6:4. Druhý set sa už súperka zložila a urobila tam chyby.

semifinále Samsonova: do zápasu som vstúpila dobre, verila som si na údery a prvý set som vyhrala. Druhý set som úplne vypadla z tempa a už som sa doňho nestihla vrátiť a súperka tam zahrala dobre a potom som ten set prehrala. Tretí set som nezačala dobre, veľa ľahkých chýb a bolo 0:3 potom som sa celkom zas dostala do tempa a snažila zbaviť sa jednoduchých chyb a začala som hrať rýchlejšiu medzihru a vybrala som si jeden úder väčšinou forehandy a úder som zrýchlila a následne som zápas dotiahla do víťazného konca.

finále Forejtkova: nechytila som začiatok, bola som ustráchaná a súperka tam začala hrať dobrý tenis. Ja som sa nevedela prispôsobiť. Druhý set som zas nechytila začiatok, ale v strede setu som sa dostala do tempa. Zápas som už ale nedokázala otočiť. Treba pochváliť aj súperku hrala veľmi dobrý tenis.

Dievčatám gratulujeme. 

PHOTO-2021-06-11-18-30-42

PHOTO-2021-06-11-18-30-42 1

PHOTO-2021-06-11-18-30-42 2

 

 

 

Oznamy

Predaj permanentiek na zimnú sezónu 2021/2022

Klub TC EMPIRE Trnava ponúka permanentky na zimnú tenisovú sezónu v našom klube v nafukovacej hale na troch antukových dvorcoch od 13€ na hodinu. Všetky informácie - Tomáš Boleman, email : Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , tel.: 0911 170 738.

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.