Array

Sára Kašťáková a Natália Kročková boli úspešné na medzinárodnom turnaji do 14 rokov druhej najvyššej kategórie v rakúskom Oberpullendorfe, ktorý sa konal od 7. do 11.6.2021.

Natália sa prebojovala až do finále, keď ako 5.nasadená postupne porazila Lederer 6/1 6/1, Dobiášovú 1/6 6/2 6/0, Erard 6/4 6/0 a Samsonovu 6/4 1/6 6/4. Až vo finále nestačila na Forejtovú po výsledku 2/6 1/6.

Sára zvládla úvodné dva zápasy rovnako po výsledku 6/3 6/0 a suverénne postúpila do štvrťfinále. Vo štvrťfinále ju zastavila už spomínaná Samsonova 4/6 1/6.

Dievčatá už tradične spolu zahrali aj štvorhru a bol z toho veľmi pekný výsledok v podobe prebojovania sa do finále. Na ceste do finále nestratili ani set a celkový triumf im ušiel až v supertiebreaku.

Pripájame aj hodnotenia dievčat.

Sára Kašťáková:

1. Kolo Anghel: 1. Kolo som hrala dobre, to čo trénujem, útočila som a v správnej chvíli som väčšinou volila správne údery. Veľmi podstatný gem bol zo 4:3 na 5:3 kde som otočila aj pár súperkinych break ballov a gem som nakoniec vyhrala. V druhom sete som nepovolila a stupňovala som svoj výkon. Napokon som vyhrala 6:3 6:0.

2. Kolo Tuzson: V ďalšom kole sa mi hralo zo začiatku trochu horšie a robila som veľa nevynútených chýb, ale keď som sa viac uvoľnila a začala hrať viac útočne a aj keď mi to hneď nevychádzalo postupným náskokom som si začala viac veriť. Znovu bol dôležitý gem v prvom sete na 5:3. Vyhrala som 6:3 6:0.

3. Kolo Samsonová: V ďalšom kole som nebola favoritkou no začala som 0:3, potom som sa uvoľnila a otočila som na 4:3 no tentokrát sa mi po dlhom geme nepodarilo vyhrať gem na 5:3 a bolo 4:4. Stále som bojovala, bohužiaľ neúspešne. V druhom sete som začala robiť viac chýb, aj keď som prehrávala 0:5 nevzdávala som sa, aj keď súperka mala 3 matchbally. Napokon som prehrala 4:6 1:6.

Natália Kročkova:

1. kolo Lederer: na začiatku som bola nervózna a bolo to vidieť aj na mojej hre, ale súperka mi tam pomohla jej chybami. Na začiatku druhého setu som už začala byť uvoľnená a údery boli aj celkom presné a zápas som doviedla do úspešného konca.

2. kolo Dobiasova: začiatok zápasu a cely prvý set som hrala nepresne, nervózne a prehrala som ho 1:6. Druhý set som už začala hrať lepšie a súperka tam urobila aj viac chýb a tretí set som si to už postrážila, začala som hrať aj odvážnejsie a zápas som si dohrala.

3. kolo Erard: prvý set sme hrali vyrovnane, pri konci setu som si tam vyberala dobre údery a vyhrala som ho 6:4. Druhý set sa už súperka zložila a urobila tam chyby.

semifinále Samsonova: do zápasu som vstúpila dobre, verila som si na údery a prvý set som vyhrala. Druhý set som úplne vypadla z tempa a už som sa doňho nestihla vrátiť a súperka tam zahrala dobre a potom som ten set prehrala. Tretí set som nezačala dobre, veľa ľahkých chýb a bolo 0:3 potom som sa celkom zas dostala do tempa a snažila zbaviť sa jednoduchých chyb a začala som hrať rýchlejšiu medzihru a vybrala som si jeden úder väčšinou forehandy a úder som zrýchlila a následne som zápas dotiahla do víťazného konca.

finále Forejtkova: nechytila som začiatok, bola som ustráchaná a súperka tam začala hrať dobrý tenis. Ja som sa nevedela prispôsobiť. Druhý set som zas nechytila začiatok, ale v strede setu som sa dostala do tempa. Zápas som už ale nedokázala otočiť. Treba pochváliť aj súperku hrala veľmi dobrý tenis.

Dievčatám gratulujeme.

PHOTO-2021-06-11-18-30-42

PHOTO-2021-06-11-18-30-42 1

PHOTO-2021-06-11-18-30-42 2

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.