Termín turnaja v roku 2019: 20. - 23. 06.

Slovakia Open 2019 je medzinárodný vozíčkársky ITF turnaj tretej kategórie, ktorý sa od roku 2012 koná na antukových dvorcoch trnavského tenisového klubu TC EMPIRE Trnava.

Tenisový turnaj vozičkárov Slovakia Open sa zrodil v roku 1993. Vďaka účasti viacerých popredných svetových hráčov sa časom stal jedným z najvýznamnejších medzinárodných podujatí zdravotne znevýhodnených športovcov, ktoré sa organizujú na Slovensku.

 

Prehľad doterajších víťazov:

2018 dvojhra muži: Dermot BAILEY (GBR)
štvorhra muži: Dermot BAILEY (GBR) / Tadeusz KRUSZELNICKI (POL) [1]
dvojhra ženy: -
štvorhra ženy: -
2017 dvojhra muži: Agustin LEDESMA (ARG)
štvorhra muži: Marek GERGELY (SVK), Ricky MOLIER (NED)
dvojhra ženy: Emmanuelle MORCH (FRA)
štvorhra ženy: Maria Florencia MORENO (ARG), Antonella PRALONG (ARG)
2016 dvojhra muži: Kamil FABISIAK (POL)
štvorhra muži: Kamil FABISIAK (POL), Steffen SOMMERFELD (GER)
dvojhra ženy: Margrit FINK (AUT)
štvorhra ženy: Petra KRIZKOVA (CZE), Ladislava PORIZKOVA (CZE)
2015 dvojhra muži: Tadeusz KRUSZELNICKI (POL)
štvorhra muži: Marek GERGELY (SVK), Tadeusz KRUSZELNICKI (POL)
dvojhra ženy: Diede DE GROOT (NED)
štvorhra ženy: Sarah CALATI (AUS), Diede DE GROOT (NED)
2014 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Frederic CATTANEO (FRA), Alfie HEWETT (GBR)
dvojhra ženy: Emmy KAISER (USA)
štvorhra ženy: Polina SHAKIROVA (RUS), Michaela SPAANSTRA (NED)
2013 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Frederic CATTANEO (FRA), Martin LEGNER (AUT) 
dvojhra ženy: Bianca OSTERER (GER) 
štvorhra ženy: Macarena CABRILLANA (CHI), Bianca OSTERER (GER) 
2012 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Martin LEGNER (AUT), Peter VIKSTROM (SWE) 
dvojhra ženy: -
štvorhra ženy: -

 

....................................................................................................................................................................................

Termín turnaja v roku 2017: 15. - 18. 06. 2017

Slovenský reprezentant Marek Gergely a Holanďan Ricky Molier triumfovali vo štvorhre na 24. ročníku medzinárodného turnaja v tenise na vozíku Slovakia Open 2017 v Trnave s celkovou dotáciou 14 000 USD.

V sobotňajšom finále si ako nenasadení poradili s druhým nasadeným poľsko-nemeckým tandemom Kamil Fabisiak, Steffen Sommerfeld 6:2, 2:6, 12:10 (zápasový tajbrejk).

Vo dvojhre sa Gergely dostal na antukových dvorcoch TC EMPIRE v Trnave do štvrťfinále, v ktorom prehral so štvorkou pavúka Nicom Langmannom z Rakúska 3:6, 3:6. Singlový primát si v Trnave napokon vybojoval tretí nasadený Argentínčan Agustin Ledesma nedeľňajším finálovým víťazstvom 6:3, 6:4 nad Rickym Molierom z Holandska. Ten vyradil vo štvrťfinálovom dueli favorizovanú jednotku turnaja Davida Casca z Argentíny (6:3, 7:5).

V ženskej kategórii si v singli vybojovala prvenstvo Emmanuelle Morchová z Francúzska, ktorá ako štvrtá nasadená zdolala trojku turnaja Antonellu Pralongovú z Argentíny hladko 6:1, 6:2. Pralongová si všetko vynahradila deblovým triumfom: spolu s krajankou Mariou Florenciou Morenovou ako druhé nasadené tenistky uspeli vo finálovom súboji s turnajovými jednotkami - švédsko-švajčiarskym tandemom Rebecka Bellanderová, Nalani Buobová 2:6, 6:1, 10:8.

Tenisový turnaj vozičkárov Slovakia Open sa zrodil v roku 1993. Vďaka účasti viacerých popredných svetových hráčov sa časom stal jedným z najvýznamnejších medzinárodných podujatí zdravotne znevýhodnených športovcov, ktoré sa organizujú na Slovensku.

20170618 slovakiaopen

 

Termín turnaja v roku 2015: 18.-22. 06. 2015

Do turnajového kalendára TC EMPIRE Trnava sa zaradil turnaj telesne postihnutých športovcov SLOVAKIA OPEN, ktorému patrí druhá polovica júna. Tento turnaj má bohatú históriu a vďaka svojej vysokej kategórii dokáže prilákať absolútnu svetovú špičku. Turnaj sa v roku 2012 prvýkrát uskutočnil mimo Bratislavy, v areáli TC EMPIRE Trnava. Tento rok bude turnaj spadať do tretej najvyššej kategórie.  Pre tenisovú verejnosť je to určite tiež nevšedný zážitok, vidieť, čo títo športovci dokážu na kurte predviesť. Takéto podujatie je jediné na Slovensku a veríme, že bude každoročne patriť do termínovej listiny klubu.

slovakia open 13

 

Oznamy

Jarné kondičné sústredenie do 14 rokov

Klub TC EMPIRE Trnava už tradične organizuje jarné kondičné sústredenie pre deti do 14 rokov v hoteli Relax Inn v Šoporni. Podrobné informácie nájdete v priloženom dokumente.

Rozpis bublín do 14 rokov

Pozrite si rozpis bublín od 7.1.2019. V prípade, že sa daný hráč neodhlási z tréningu deň vopred do 14.00, hodina mu bude zarátaná. Odhlasovanie trénerovi Lajkepovi 0940 564 208.

 

Zimný rozpis prípravky

Pozrite si zimný rozpis prípravky. Podľa nového rozpisu začíname už od pondelka 1.10.2018. Prípadné informácie u kompetentných trénerov.

Termínová listina turnajov a akcií na rok 2019

Pozrite si prehľad turnajov a akcií, ktoré sa uskutočnia v areáli TC EMPIRE Trnava v roku 2019.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.