Array

Talentovaní tenisti z klubu TC EMPIRE opäť zberali skúsenosti a bojovali na turnajoch v zahraničí. Lenka Stará s Tamarou Kupkovou zamierili s trénerom Miloslavom Grolmusom do Slovinska, Viktor Bánczi bol s koučom Jurajom Jančovičom na jednotkovom turnaji v nemeckom Renningene, kde zaznamenal úspech v debli.

Lenka Stará hrala na juniorskom turnaji do 18 rokov kategórie 4 vďaka voľnej karte, ktorú obdržala od organizátorov. V slovinskom meste Kranj si zmerala sily v 1. kole dvojhry s o dva roky staršou Ruskou Alexandrou Ščipakinovou, na ktorú nestačila po prehre 2:6, 4:6.

Druhá zástupkyňa TC EMPIRE Tamara Kupková bola v hlavnej súťaži siedma nasadená. V úvodnom kole nastúpila proti domácej Nike Kozarovej a vyhrala dvakrát 6:4. V ďalšom kole proti Nemke Lare Schmidtovej uspela tiež, keď zvíťazila 6:4, 6:3. Vo štvrťfinále podľahla Číňanke Mushouna 3:6, 6:1, 6:7 (4).

Tamara v Slovinsku hrala aj debla po boku krajanky Nikoly Dolákovej. V prvom kole zdolali domáce držiteľky voľných kariet Bukovecové dvakrát 6:1. Potom si zmerali sily s Číňankami, na ktoré nestačili po prehre 7:5, 5:7, 5:10.

Viktor Bánczi štartoval na prestížnom turnaji Jugend Cup do 14 rokov v nemeckom Renningene, ktorý je zaradený do kategórie 1. Bánczi bol nasadená sedmička a v 1. kole zdolal domáceho Nina Ehrenschneidera 6:4, 6:2. „Viktor hral dobre. Len predtým mal dovolenku a potom bol dva týždne bez turnaja. Bolo trochu vidieť, že vypadol z turnajového rytmu,“ hodnotil tréner Juraj Jančovič. V utorok odohral druhé kolo s Nemcom Lucasom Krämerom a zvládol ho, keďže zvíťazil 6:4, 6:3. „Viktor bol agresívnejší. Tvoril hru. Nemec len behal a všetko možné vrátil späť. Mnohé výmeny boli ťažké,komentoval zápas Jančovič.

V 3. kole si Bánczi zmeral sily s ďalším domácim hráčom a jedenástym nasadeným Fabianom Penzkoferom. Prehral 6:7 (4), 4:6. „V prvom sete viedol Viktor 6:5 a mal setbol. Súper je však nemecká tenisová trojka vo svojej kategórii. Bol to dobrý zápas, škoda šance, Viktor trošku vypadol z rytmu,uviedol Jančovič.

Spolu so Švajčiarom Timonom Rudolphom hrali aj debla, v 2. kole postúpili cez nemeckú dvojicu Kurz/Reutter po výsledku 6:4, 6:2. Vo štvrťfinále si poradili s grécko-nemeckým párom Tsitsipas/Wagner 6:4, 7:6 (6) a sú v semifinále! „Viťo dnes hral takpovediac sám proti trom. Zahral veľmi dobre a zodpovedne. Jeho partnerovi sa darilo oveľa menej, veľmi často kazil,“ skonštatoval Jančovič.

Slovensko-švajčiarska dvojica sa nezastavila ani v semifinále, keď zdolala aj šiestych nasadených Nemcov Penzkofer/Wolfschmidt. „Dnes sa výkonom pridal aj Švajčiar, pomohol a hral nebojácne. Favorizovaných Nemcov spolu zaskočili. Opäť ich nepustili k ich hre a Viťo dominoval,hovoril kouč z TC EMPIRE. Viktor si zahral v piatok o deblový titul a so spoluhráčom Timonom Rudolphom získali titul! „Obaja hrali veľmi dobre. Je to prekvapenie, že vyhrali spolu debla a ešte na turnaji kategórie 1. Získali viac rozhodujúcich lôpt pri "no ad". A asi aj chceli viac, bojovali so srdcom. A to boli na turnaji outsideri,pochválil dvojicu Jančovič.

Viktor Bánczi bude od pondelka hrať na medzinárodnom turnaji v Budapešti (kategória 2).