Array

Prvým víťazom štvrtkového programu halového mužského turnaja 1st EMPIRE Men's Indoor 2020, ktorý sa koná od 24.2. do 1.3., bol Ukrajinec Vitalij Sačko.

VIDEOROZHOVOR SO SAČKOM

VIDEOROZHOVOR S MICHNEVOM

Ukrajinský tenista, ktorý hovorí plynulo aj po slovensky, zvíťazil v 2. kole dvojhry nad 18-ročným švajčiarskym juniorom Leandrom Riedim 6:1, 6:3. „Bol som aj prekvapený, ale dnes som hral dobre. Vôbec som nerobil chyby, držal som ho pod tlakom a on kazil. Nezvládol to po mentálnej stránke. Ešte mu chýbajú skúsenosti, lebo síce hrá výborne na juniorských turnajoch ITF, ale mužský tenis je úplne o niečom inom," povedal po úspešnom zápase Vitalij Sačko, ktorý klub TC EMPIRE Trnava dobre pozná. Absolvoval tu už tréningové pobyty.

„Je tu skvelé prostredie, atmosféra, takýto klub ani nenájdete v Európe. Mám to tu rád," spomenul 22-ročný tenista, ktorý má tréningovú základňu v Prostějove, ale často ho je vídať v Bratislave. V hlavnom meste je jeho kondičným trénerom známy Maroš Molnár.

Medzi postupujúcich do štvrťfinále sa zaradil aj Čech Petr Michnev, ktorý zdolal Rakúšana Jonasa Trinkera 4:6, 6:3, 6:2.

Do piatkového štvrťfinále sa prebojoval aj jediný slovenský zástupca Lukáš Klein, ktorý zvíťazil nad Čechom Jiřím Lehečkom 4:6, 6:2, 6:3. 

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.