Array

V nedeľu 11. marca sa skončil medzinárodný juniorský turnaj EMPIRE Cup U18 2018. V oboch singlových finále triumfovali slovenskí tenisti, keď Katarína Kužmová zdolala Češku Vanesu Nikolovovú a Samuel Puškár si poradil so Srbom Juhasom.

VIDEROZHOVOR S KUŽMOVOU

Po prvý raz v histórii sa stalo, že EMPIRE Cup U18 má slovenských víťazov v oboch singlových kategóriách. Finálový duel Kataríny Kužmovej, 484. hráčky v juniorskom rebríčku ITF, nemal dlhé trvanie. Nad českou súperkou vyhrala za 50 minút po výsledku 6:0, 6:2. „Čakala som dlhší zápas, dlhšie výmeny, ale súperke to dnes nešlo. Ja som sa tlačila čo najrýchlejšie do výmen. Po včerajšom náročnom semifinálovom zápase som sa cítila dobre, nie som ani unavená," povedala pre www.tcempire.sk Kužmová, pre ktorú to je prvý juniorský singlový titul na okruhu ITF.

„Prišla som sem dobre naladená, chcela som turnaj vyhrať. Som rada, že sa mi to aj podarilo," dodala zverenkyňa Pavla Krtu Kužmová, ktorá najbližšie pôjde hrať na juniorský turnaj do Turecka.

Puškár pred rokom vo finále, teraz má titul

VIDEOROZHOVOR S PUŠKÁROM

Puškár hral vo finále turnaja chlapcov EMPIRE Cup U18 aj preD rokom, vtedy podľahol Chorvátovi Kalenderovi. Teraz zvíťazil vo finále nad Srbom Juhasom dvakrát 6:3. „Začal som veľmi dobre, od prvej lopty som cítil, že som v dobrej forme. Tlačil som sa do kurtu a súperovi som nedával veľa šancí. Srb bol dobrý v tom, že veľmi často menil rytmus hry, behal na sieť, hral agresívne," hodnotil zverenec Petra Hrunčáka Puškár, 243. hráč juniorského kombinovaného rebríčka ITF.