Array

V uplynulých dňoch sa konali halové regionálne majstrovstvá v kategóriách starších žiakov i žiačok. Regionálny šampionát chlapcov sa hralo v domácom klube TC EMPIRE Trnava, dievčatá si zmerali sily v TC Topoľčany.

V oboch kategóriách jednoznačne dominovali členovia trnavského TC EMPIRE, keďže v semifinále dvojhry dievčat boli všetky 4 naše hráčky, u starších žiakov zo štyroch semifinalistov boli traja z EMPIRE.

V semifinále dvojhry zdolal Matej Palčo oddielového kolegu Samuela Kyjaciho 6:0, 6:3, v druhom semifinále vyhral Markus Lazarčík nad Pavlom Gulom z Bohuníc dvakrát 6:1. Finálový súboj dopadol lepšie pre Palča, ktorý sa tešil z finálového víťazstva 7:6(6), 6:0.

Vo štvorhre ide titul pre dvojicu Gula/Lazarčík, ktorí vyhrali vo finále nad párom Schwarc, Palčo 6:4, 6:2.

V Topoľčanoch finále medzi Mrázikovou a Pláteníkovou

Semifinálové páry v Topoľčanoch vytvorili Karolína Mráziková a Romana Zelenayová a taktiež Stella Krivičková a Ela Pláteníková. Z výhry sa tešila Mráziková (6:3, 6:1) a Pláteníková 6:0, 7:5. Vo finále zaknihovala triumf Mráziková nad Plátenikovou po výsledku 7:6(5), 6:3. „Bol to vynikajúci zápas, v dobrom tempe," hodnotila trénerka Mrázikovej Monika Kupková.

Obe finalistky hrali spolu debla a tiež sa dostali do finále, kde vyhrali nad párom Mihálová/Zelenayová 6:4, 7:5.

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.