V pondelok dvanásteho júna odštartovali v našom klube TC EMPIRE Trnava majstrovstvá Slovenska do 16 rokov, na ktorých si zmerali sily najlepší slovenskí hráči a hráčky v tejto kategórii.
Víťazov dvojhry medzi mladšími dorastencami a dorastenkami sme spoznali v piatok 16. júna. Premožiteľov nenašli medzi chlapcami Krištof Minárik, ktorý vo finále vyhral nad Lukášom Palovičom 7:5 6:2. Medzi dievčatami získala titul majsterky SR do 16 rokov Nina Stankovská, ktorá zvíťazila vo finále nad klubovou spoluhráčkou Stellou Kovačičovou 6:1 6:4!
Bronzové medaily vo štvorhre si vybojoval pár Tomáš Lánik/Stanislav Valent, ktorý podľahol v semifinále dvojici Minárik/Fekete 2:6, 4:6. Práve druhá spomínaná dvojica získala titul majstrov Slovenska vo štvorhre, keď vo finále zdolali tiež pár z nášho klubu Arbet/Bielik dvakrát 6:4!
Medzi dievčatami dominoval domáci pár a finalistky dvojhry Stankovská/Kovačičová, ktoré zdolali v boji o titul Čisovskú s Kadlečkovou dvakrát 6:2. Bronz patrí i členke nášho klubu Barbore Kmoškovej, ktorá ho vybojovala po boku Sandry Lukáčovej z Tenisovej akadémie Prešov.
VÝSLEDKY CHLAPCOV VO DVOJHRE:
Krištof Minárik (člen TK Jednotka a EMPIRE Tennis Academy)
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Kevin Potaš 6:2 6:0
3. kolo: Samuel Peško 7:5 6:3
štvrťfinále: Lukáš Bielik 6:3 6:0
semifinále: Jakub Kaťuch 7:6(3) 6:3
finále: Lukáš Palovič 7:5 6:2
János Fekete
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Martin Gibala 6:0 6:2
3. kolo: Jozef Mikuš 7:6(3) 6:3
štvrťfinále: Dušan Oberta 6:1 7:6(6)
semifinále: Lukáš Palovič 2.6 6:7(6)
Lukáš Bielik
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Dung Em Oliver Dao 6:0 6:2
3. kolo: Adrián Kopál 7:6(11) 6:4
štvrťfinále: Krištof Minárik 3.6 0.6
Adam Arbet
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Šimon Sedliak 6:1 6:1
3. kolo: Tomáš Lánik 6:3 6:3
štvrťfinále: Jakub Kaťuch 6:3 4:6 3:6
Alfréd Almási
1. kolo: Matej Gálik 6:3 6:3
2. kolo: Marko Grnáč 6:3 7:5
3. kolo: Michal Novanský 1:6 2:6
Filip Žilkay
1. kolo: Sasha Slovík 6:2 6:1
2. kolo: Oliver Šmotlák 6:2 6:4
3. kolo: Dušan Oberta 1:6 3:6
Stanislav Valent
1. kolo: Peter Benjamín Privara 6:0 6:1
2. kolo: Šimon Habšuda 7:6(4) 6:4
3. kolo: Jakub Kaťuch 1:6 0:6
Tomáš Lánik
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Adam Maximilián Murár 6:3 6:4
3. kolo: Adam Arbet 3:6 3:6
...........................................................................................................................
VÝSLEDKY DIEVČAT VO DVOJHRE:
Nina Stankovská
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Patrícia Hlinková 6:0 4:0 skr
3. kolo: Yvonna Žuffová 6:1 6:0
štvrťfinále: Michaela Kadlečková 6:3 3:6 6:1
semifinále: Katarína Kužmová 6:3 6:7(3) 6:3
finále: Stella Kovačičová 6:1 6:4
Stella Kovačičová
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Bianca Behúlová 6:3 6:1
3. kolo: Ema Bolebruchová 6:0 6:0
štvrťfinále: Zuzana Paveleková 4:6 6:0 6:2
semifinále: Romana Čisovská 3:6 6:1 6:3
finále: Nina Stankovská ?:?
Kristína Mráziková
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Nina Mičová 4:6 6:4 6:3
3. kolo: Natália Schwarcová 0:6 2:6
Chiara Renáta Supák
1. kolo: Mia Chudejová 7:5 6:1
2. kolo: Kristína Lacová 6:1 6:1
3. kolo: Zuzana Paveleková 3:6 4:6
Radka Zelníčková
1. kolo: Patrícia Mikušová 6:7(3) 6:1 7:5
2. kolo: Natália Schwarcová 2:6 3:6
Klára Ondrejčeková
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Natália Slabá 3:6 4:6
Karolína Mráziková
1. kolo: Natália Slabá 2:6 4:6
Ela Pláteníková
1. kolo: Nikola Cesneková 3:6 2:6
Barbora Kmošková
1. kolo: Laura Duhl 5:7 4:6
Stankovská s Kovačičovou po finále dvojhry:
Kovačičová so Stankovskou s pohármi za triumf vo štvorhre:
Palovič s Krištofom Minárikom po finále dvojhry:
Minárik, Fekete, Arbet, Bielik, víťazi a finalisti štvorhry na M-SR:
Kmošková so spoluhráčkou Lukáčovou s diplomom za 3. miesto vo štvorhre: