Majstrovstvá Európy družstiev pod názvom Winter Cup sú neoddeliteľnou súčasťou medzinárodnej termínovej listiny. Tento rok boli na základe výsledkov halových majstrovstiev Slovenska do 12 rokov nominované na reprezentačný výjazd do 12 rokov Romana Zelenayová, Karolína Šašková a Emma Tothová. Vedúcim trénerom bol Tomáš Boleman. Dievčatá v rakúskom Neudorfle vynikajúco reprezentovali a obsadili celkové 3. miesto. 

Reprezentačný výjazd začal krátkym sústredením v našom areáli, kde si dievčatá v stredu podvečer spoločne zatrénovali a vo štvrtok 28.1. vyrazili do dejiska turnaja Neudorflu poblíž rakúsko-slovenských hraníc. Dievčatám žreb prial, keď v prvom kole sa stretli s Kosovom, ktorý bol prvýkrát účastníkom takéhoto podujatia. Dievčatá zvládli všetky zápasy a vyhrali poľahky 3/0. Druhý hrací deň nás čakal súper iných kvalít a to konkrétne Veľká Británia. Na úvodnu dvojhru nastúpila Karolína a veľmi dobrým výkonom držala s Angličankou krok. Rozhodújuci bol vstup do tretieho setu, kedy sa Angličanka ujala rýchlo vedenia 3/0 a následne odolala Karolíne vrátiť sa do zápasu. Karolína zanechala na dvorci veľmi dobrý dojem, ale prvý bod sa jej nepodarilo i tak získať po výsedku 3/6 6/2 1/6. Na druhú dvojhru nastúpili jednotky a Romana odohrala veľmi dobrý zápas proti vyspelej súperke. Angličanka ukázala obrovský potenciál, ale Romana sa nezľakla a bojovala až do poslednej loptičky. Prvý set bol v prospech súpera 6/2 a Romana mala na dosah obrat, keď v druhom sete zo 4/5 otočila na 6/5, ale Angličanka ustála situáciu a zápas získala v tiebreaku. Vo štvorhre sa predstavila Emma s Karolínou a prehrali 2/6 2/6.

V súboji o tretie miesto sme sa stretli s domácim Rakúskom a dievčatá dokázali zmobilizovať sily na posledný zápas. Karolína ani Romana nedali svojim súperkám šancu a po setoch 6/1 6/1 a 6/3 6/2 sme zápas rozhodli ešte pred záverečnou štvorhrou. Do štvorhry nastúpili Romana s Emmou a dovolili uhrať súperkám iba 1 hru.

Všetkým dievčatám patrí obrovské poďakovanie za predvedené výkony. Dievčatá sa previedli po prvýkrát na takejto akcii, ale nezľakli sa a predviedli sebavedomé výkony na hranici svojich možností. V porovnaní s ďalšími európskymi krajinami sme na podobnej úrovni a zaslúžene sme obsadili tretie miesto z ôsmich družstiev. 

repreU12 Rakusko2016

Zľava: Emma Tothová, Romana Zelenayová a Karolína Šašková s trénerom Bolemanom

 

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.