Tento týždeň bol úspešný nielen pre členov EMPIRE Tennis Academy, ale aj pre členov klubu TC EMPIRE Trnava. Barbora Kötelesová získala v srbskej Paliči triumf vo štvorhre, Kiara Petrovická postúpila do štvrťfinále dvojhry na juniorskom turnaji v Česku a Jakub Behúň bol na rovnakom podujatí v semifinále dvojhry a finále štvorhry.

Barbora Kötelesová okrem zisku titulu vo štvorhre po boku Češky Niny Holáňovej vybojovala aj štvrťfinále dvojhry. Na desaťtisícke v srbskom Paliči zdolala v 1. kole domácu Vukovič, v 2. kole tretiu nasadenú Talianku Prosperi a prehrala vo štvrťfinále s Češkou Novotnou. Pre Kötelesovú ide o tretí deblový triumf v kariére. V roku 2013 získala svoj prvý s Herdzelas z Bosny v chorvátskom Soline a v minulej sezóne s Vivien Juhászovou v Bole.
Rovnako vo štvrťfinále singla bola na juniorskom turnaji v Dolanoch-Véske Kiara Petrovická. Po vyradení troch domácich hráčok nestačila na ich ďalšiu krajanku Terezu Procházkovú po prehre 5:7, 0:6.
Najúspešnejší týždeň prežil Jakub Behúň. V Dolanoch-Véske bol ako siedmy nasadený v semifinále juniorskej dvojhry a vo finále štvorhry s Nemcom Frantzenom.
Zaujímavým výsledkom zaujal aj tréner Kamil Čapkovič, ktorý si na turnaji Futures v Slovenskej Ľupči zahral kvalifikáciu dvojhry a nakoniec po troch víťazných kolách prehral až v 1. kole hlavnej súťaže s Maďarom Borsosom.
Vivien Juhászová pridala z turnaja v rakúskom Bad Waltersdorfe semifinále debla. Zoznam kompletých výsledkov našich hráčov nájdete nižšie pod fotkami.

ÚSPECHY ČLENOV AKADÉMIE:
Kasatkina bola vo štvrťfinále, získala druhý triumf v hlavnej súťaži na okruhu WTA

semifinále: Natalie KALLMUNZEROVA (CZE) / Natalie NOVOTNA (CZE) 6-2 3-6 [10-6]
finále: Dajana DUKIC (SRB) / Alexandra NANCARROW (AUS) 6-3 5-7 [10-6] TITUL!!!

finále: Jakob AICHHORN (AUT) / Gregor RAMSKOGLER (AUT) 0-6 4-6

Bad Waltersdorf, Rakúsko, Thermenregion Bad Waltersdorf, $10 000, antuka, vonku:

3. kolo: Dominik BARTON (CZE) 6:4, 4:6, 4:6

Sharm El Sheikh, Egypt, $10 000, Jolie ville golf tournament F28, antuka, vonku:

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.